Dzięki uczciwemu znalazcy 23-latka odzyskała aparat

piątek, 16 marca 2018 r., 13:30
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Zostawiła w parku na ławce aparat fotograficzny o wartości ponad tysiąca złotych. Miała szczęście, bo znalazł go mężczyzna, który odniósł go na policję. Funkcjonariusze ustalili zaś właścicielkę, dzięki czemu 23-latka odzyskała utracony sprzęt.

W minioną niedzielę do kościerskiej komendy zgłosił się 28-letni mieszkaniec Kościerzyny, który na ławce przy ul. 8 Marca w Kościerzynie znalazł aparat fotograficzny.

- Mężczyzna znalezioną rzecz postanowił przynieść na policję. Funkcjonariusz przyjmujący zgłoszenie od 28-latka spisał dokładnie, w jakich okolicznościach znalazł aparat oraz co się w nim znajdowało. Policjanci ustalili, kto jest właścicielem tego aparatu - podaje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

- Przyniesiona rzecz została zabezpieczona, a policjanci skontaktowali się z właścicielką aparatu. Po uwiarygodnieniu, że aparat z torbą należą do mieszkanki naszego miasta, został jej oddany - dodaje.

Kościerska policja apeluje do wszystkich osób o ostrożność i niezostawianie rzeczy bez nadzoru.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.