Kościerzyna. Pożar poddasza budynku wielorodzinnego

wtorek, 13 marca 2018 r., 11:14
fot. nadesłane/KP PSP Kościerzyna

W poniedziałek w nocy strażacy interweniowali przy pożarze budynku wielorodzinnego w Kościerzynie. Ogniem objęte było tam poddasze obiektu. W działaniach brało udział osiem zastępów strażaków.

Zgłoszenie o pożarze budynku przy ulicy Zielonej dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kościerzynie otrzymał około godziny 22.30. Po przybyciu na miejsce okazało się, że ogniem objęte jest poddasze budynku wielorodzinnego.

Jak podaje kpt. Jacek Szyszka, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie, wskutek pożaru spaleniu uległo częściowo poddasze oraz zniszczona została kotłownia i schody znajdujące się na parterze. Straty wstępnie oszacowano na około 20.000 zł. Przyczynę pożaru ustala policja.

Szczęśliwie w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

W działaniach uczestniczyło osiem zastępów straży pożarnej, w tym trzy z JRG Kościerzyna oraz OSP Łubiana, OSP Skorzewo i OSP Wielki Klincz.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.