Pięć najpopularniejszych drzew iglastych w polskich ogrodach

wtorek, 13 marca 2018 r., 10:15
fot. nadesłane

Część ogrodu od wejścia do budynku powinna być efektowna tak naprawdę przez cały rok. W związku z czym oprócz kwitnących krzewów oraz drzew warto jest pomyśleć o wyhodowaniu drzewa iglastego. Wskazuje się, że to właśnie dobór ściśle uzależniamy od stanowiska, jak i również charakteru budynku oraz całościowego stylu naszego ogrodu.

Nie zapominajmy o nawożeniu roślin iglastych w naszych ogrodach

Faktem jest, żeby zapewnić naszym roślinom iglastym idealny wygląd oraz zdrowy rozwój powinniśmy zasilać je nawozami. Jednym z nich jest substral, który używa się przeciw brązowieniu igieł.

Poza tym jest to również nawóz interwencyjny o ogromnej zawartości magnezu, który również wzmacnia rośliny iglaste oraz nadaje im niezwykle intensywną barwę. Godnym polecenia staje się Substral Osmocote o naprawdę długim działaniu.

Choroby iglaków

Powszechnie wiadomo, że krzewy rosnące "luźniej" są zdecydowanie bardziej odporne od tych znajdujących się w grupie. Wiele osób lubuje się w roślinach iglastych. Zatem w wielu ogrodach można spotkać następujące: iglaki, drzewa iglaste, cyprys, drzewka iglaste czy po prostu rośliny ozdobne. Na uwagę zasługuje również jodła.

Niektórzy mają problemy z żywopłotami z świerków. Niekiedy na ich gałęziach mogą pojawić się szyszeczki inaczej zwane galasami. Ukazuje się, że jest to objaw żerowania na przykład ochojnika świerkowego. Jednak radą na to jest fakt, iż powinno się je regularne wycinać z momentem nadejścia wiosny, a kończąc na połowie lipca. Taki zabieg może ograniczyć ich występowanie. Warto w tej tematyce odwiedzić niniejszą stronę: https://fajnyogrod.pl/porady/drzewa-iglaste-_t/

Czas przyszedł na jodłę… i sosnę…

Nie da się ukryć, że jodła określana jest jednym z najcudowniejszych drzew iglastych, które uprawiamy w naszych ogrodach. Jodła przeznaczona do ogrodu powinna być sadzona jako soliter czy w kompozycji z zupełnie innymi gatunkami roślin.

Omawiane rośliny ozdobne powinny stać się dekoracją skalniaków, jak i również wrzosowisk oraz trawników czy zbiorników wodnych. W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy na: https://fajnyogrod.pl/porady/jodla-_t/

Nie należy jednocześnie zapominać, iż ze względu na dość uniwersalne zastosowanie opisywane rośliny ozdobne są przeznaczone do ogrodu. Stwierdza się dodatkowo, iż drzewka iglaste zyskują na coraz większej popularności. Jednak niektórzy nadal zadają pytanie, czy one na pewno nadają się do ogrodu. Iglaki te są ozdobne, a dodatkowo posiadają one ozdobne oraz miękkie igły.

Coraz popularniejsze w ogrodach stają się również sosny, o których więcej przeczytacie w tym miejscu https://fajnyogrod.pl/porady/sosna-_t/

A może zdecydować się na cyprysy?

Cyprysy to niezwykle popularne iglaki. Drzewka iglaste z ukazywanego rodzaju cieszą się ogromnym uznaniem w naszym kraju. Jednak nadal jest duża grupa ludzi zadająca sobie pytania czy drzewa iglaste są warte ich inwestycji.

Należy obiektywnie stwierdzić, iż nie jest jednak tak popularny jak niezwykle pożądana tuja Szmaragd. Faktem jednak jest to, że to właśnie cyprys jest tak bardzo atrakcyjny, iż każdy miłośnik iglaków właśnie ten gatunek chce mieć w swoim ogrodzie. Na uwagę dodatkowo zasługuje fakt, że jest to niezwykle szlachetny krzew, którego odpowiednia uprawa nie zawsze staje się możliwa w występujących warunkach klimatycznych.

Stwierdza się również, iż cyprys staje się niezwykle kapryśny oraz wymagający. Ciekawostką jednak staje się, iż w cieplejszych częściach naszego kraju sprawdza się idealnie. Należy mieć na uwadze, że jego miejsce w ogrodach bardzo często piastuje podobny cyprysik, jednak nie są to te same rośliny. Poza tym cyprys posiada szczególne wymagania, a co za tym idzie potrzebuje ogromu uwagi.

Różnice pomiędzy cyprysem, a cyprysikiem?

Cyprysik to tak naprawdę niewielki krzew z grupy iglastych. Jest on niezwykle pospolity na terenie całego naszego kraju. Posiada on zielone łuski, których to nie zrzuca jednak na zimę, a staje się idealnym komponentem każdego zimowego ogrodu.

Wspomniane rośliny są niezwykle podobne z wyglądu. Dochodzi niekiedy do kłótni pomiędzy botanikami, ponieważ nie wiedzą do którego gatunku w danej chwili powinno się przypisać roślinę. Za przykład można podać cyprys nutkajski, który jednocześnie jest traktowany jako niezwykle kapryśny cyprysik.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.