Wypadki w Kornem i Sycowej Hucie - trzy osoby poszkodowane

poniedziałek, 12 marca 2018 r., 10:00
fot. archiwum

Miniony weekend nie należał do spokojnych na drogach powiatu kościerskiego. Doszło podczas niego do kilku wypadków i kolizji. W Kornem hyundai wpadł do rowu, w Sycowej Hucie opel uderzył w drzewo. W wyniku tychże zdarzeń do szpitala trafiły trzy osoby, w tym 12-latka.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w piątkowy wieczór w Kornem.

- Kierujący hyundaiem 35-letni mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wskutek czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Kierującego, jak 38-letnią pasażerkę z obrażeniami przetransportowano do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Nie posiadał uprawnień do kierowania - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Interwencja służb była też konieczna w sobotnie przedpołudnie w Sycowej Hucie. Tam 40-letnia kierująca oplem wjechała do rowu i uderzyła w drzewo.

- Z zeznań kierującej oplem wynika, że podczas mijania, inny pojazd przekroczył oś jezdni, wskutek czego 40-latka chcąc uniknąć zderzenia odbiła w prawo i na błocie pośniegowym straciła panowanie nad pojazdem - wyjaśnia asp. Piotr Kwidziński.

Do szpitala przetransportowano 12-letnią pasażerkę pojazdu.

Szczegółowe okoliczności obu wypadków wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.