KGW Wąglikowice z Grand Prix Gminnego Turnieju KGW

niedziela, 11 marca 2018 r., 18:48
fot. AL

Śpiewem, tańcem, poczuciem humoru i pyszną, kaszubską kuchnią ujęły publiczność i jury uczestniczki ósmego Gminnego Turnieju KGW w Wielkim Klinczu. W szranki o tytuł najlepszego stanęły trzy koła i choć każde z nich wykazało się kreatywnością, pomysłowością i licznymi talentami, tytuł mógł trafić tylko do jednego z nich. W tym roku triumfowały panie z KGW Wąglikowice, które poza gminnym Grand Prix, wywalczyły też bilet na finał wojewódzki turnieju KGW.

Hala widowiskowo-sportowa w Wielkim Klinczu w niedzielne popołudnie wypełniła się po brzegi publicznością, która nie tylko kibicowała swoim faworytkom w turnieju, ale liczyła też na dobrą zabawę. A tej z pewnością nie zabrakło.

Panie z KGW Wąglikowice, KGW Loryniec i KGW Kłobuczyno zmierzyły się z pięcioma konkurencjami. Musiały przygotować dekorację wielkanocną - pisanki i mazurka oraz prezentację edukacyjną pt. "Nasi bracia mniejsi". W konkurencji modowej gospodynie zaprezentowały się w kreacjach deszczowych. Panie musiały również przygotować piosenkę kabaretową z inscenizacją pt. "Warto było" i "Mega babki to my" oraz w konkurencji tanecznej dowolny układ do wybranego podkładu.

Jury, w skład którego weszły reprezentacji konkurujących kół oraz szefowa ubiegłorocznych triumfatorek KGW Wielki Klincz, miało trudny orzech do zgryzienia, gdyż poziom, który zaprezentowały wszystkie koła był bardzo wysoki. Niemniej zdaniem komisji bezkonkurencyjne były panie z Wąglikowic, które w każdej z konkurencji, poza gromkimi brawami publiczności, nagrodzone zostały też maksymalną liczbą punktów. Tym samym to one wzniosły główne trofeum VIII Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kościerzyna, jak również otrzymały bilet na finał wojewódzki.

- Do turnieju przygotowywałyśmy się od dwóch tygodni. Wówczas zapadła bowiem decyzja o tym, że wystartujemy. Moim zdaniem warto brać udział w konkursie. Przede wszystkim ta rywalizacja sprawia wiele radości i dostarcza nam rozrywki i dobrej zabawy, ale jest też okazją do integracji kół. Bardzo cieszymy się z wygranej i będziemy starać się jak najlepiej reprezentować powiat kościerski podczas finału wojewódzkiego - podkreśla szefowa KGW Wąglikowice, Irena Kozikowska.

Drugie miejsce wywalczyły panie z KGW Loryniec, natomiast trzecie miejsce na podium zajęło KGW Kłobuczyno.

Warto podkreślić, że występy wszystkich trzech kół gospodyń wiejskich dostarczyły olbrzymiej dawki dobrego humoru, a panie wykazały się olbrzymią kreatywnością, pomysłowością i ujawniły nie jeden talent. Można jedynie ubolewać nad tym, iż z roku na rok w zmaganiach bierze udział coraz mniej reprezentacji kół.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.