52-latek stracił prawo jazdy podczas akcji "Alkohol i narkotyki"

sobota, 10 marca 2018 r., 10:47
fot. archiwum

Nietrzeźwy kierujący z wynikiem 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, trzy mandaty dla kierowców i jeden ukarany pasażer - tak w wielkim skrócie można podsumować czwartkową ogólnopolską policyjną akcję "Alkohol i narkotyki" na drogach powiatu kościerskiego.

W czwartek od wczesnych godzin porannych przez całą dobę kościerscy policjanci prowadzili działania "Alkohol i narkotyki".

- Akcja miała na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W wyniku prowadzonych działań policjanci zatrzymali jedną osobę nietrzeźwą kierującą samochodem oraz nałożyli trzy mandaty na kierujących i ukarali jednego pasażera, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Nietrzeźwy kierujący wpadł w Skrzydłówku (gm. Nowa Karczma).

- Policjanci z Posterunku Policji w Liniewie po zatrzymaniu do kontroli 52-letniego kierującego volkswagenem wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec naszego powiatu ma w wydychanym powietrzu ponad 2,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania - informuje rzecznik kościerskiej policji.

Funkcjonariusze przypominają, że każda osoba wsiadająca za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków stanowi realne zagrożenie dla siebie oraz zdrowia i życia innych użytkowników dróg.

- Nawet najmniejsza ilość alkoholu czy środków odurzających w organizmie prowadzi do drastycznego zmniejszenia zdolności kierowania pojazdem. Alkohol i narkotyki powodują zmiany w postrzeganiu, ocenie zjawisk, sposobie i szybkości reagowania na bodźce, a co za tym idzie - ograniczają zdolność do precyzyjnej obsługi pojazdów - podsumowuje asp. Piotr Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.