W gminie Karsin ujawniono kolejne tysiące litrów podejrzanej substancji

piątek, 9 marca 2018 r., 19:44
fot. archiwum

Około 60 pojemników o pojemności tysiąca litrów oraz palety z beczkami i pojemnikami 20-litrowymi z nieznaną substancją ujawniono na jednej z działek w Borsku (gm. Karsin). Na miejscu trwają czynności z udziałem śledczych i pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

W piątek około godziny 17. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie od Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o tym, że w Borsku na terenie dzierżawionym przez jedną z firm z województwa kujawsko-pomorskiego ujawniono znaczną ilość pojemników z nieznanymi substancjami.

- Zabezpieczono około 60 pojemników o pojemności 1.000 litrów, palety z beczkami oraz palety z pojemnikami 20-litrowymi. Na miejscu trwają czynności wyjaśniające, między innymi pobieranie próbek substancji. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska nie stwierdził wycieku substancji, a co za tym idzie nie ma niebezpieczeństwa zarówno dla mieszkańców, jak i środowiska - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Na miejscu znajdują się policjanci, inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, pracownicy Sanepidu oraz przedstawiciele gminy Karsin. O zdarzeniu powiadomiono prokuraturę. Teren pozostanie zabezpieczony przez policję.

Przypomnijmy, że na początku stycznia na terenie nieczynnego zakładu w Karsinie ujawniono 40 ton pojemników z podejrzaną substancją. W toku postępowania ustalono, że ciecz znajdująca się w pojemnikach była zgodna z listem przewozowym, a więc był to szlam poprodukcyjny po produkcji lakierów. Pojemniki zostały zabezpieczone i przetransportowane w bezpieczne miejsce.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.