Wielki Klincz. 21-latka wpadła w poślizg - do szpitala zabrał ją LPR

piątek, 9 marca 2018 r., 11:52
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala przetransportowano 21-letnią kobietę, która kierując citroenem wpadła w poślizg i dachowała. Do zdarzenia doszło na trasie Wielki Klincz-Wielki Podleś.

Zgłoszenie o wypadku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał w piątek przed godziną 8. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy, którzy zabezpieczyli miejsce oraz ustalali okoliczności zdarzenia.

- Ze wstępnych informacji wynika, że 21-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego kierująca citroenem berlingo najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków drogowych (obfite opady śniegu), w wyniku czego na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w znak drogowy, a następnie wjechała do przydrożnego rowu - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierującej, była trzeźwa. 21-letnia kobieta Lotniczym Pogotowiem Ratowniczym z obrażeniami została przetransportowana do szpitala w Gdańsku - dodaje.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność na drodze!

- Pamiętajmy, by dostosować prędkość jazdy, do tych trudnych warunków - jedźmy wolniej i ostrożniej, bo na nawierzchni, która pokryta jest lodem, łatwo wpaść w poślizg - apelują funkcjonariusze.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.