Już w niedzielę gminne zmagania KGW w Wielkim Klinczu

sobota, 10 marca 2018 r., 09:20
fot. archiwum

Talenty wokalne, artystyczne, taneczne i kulinarne mieszkanek gminy Kościerzyna podziwiać będzie można w niedzielę w hali sportowo-widowiskowej w Wielkim Klinczu. Odbędzie się tam ósmy Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Jak to na imprezach, w których uczestniczą członkinie KGW, spodziewać się można widowiskowych występów, pysznej kuchni i solidnej dawki humoru w najlepszym wydaniu.

Po raz ósmy na hali widowiskowo - sportowej w Wielkim Klinczu będziemy mogli podziwiać występy gospodyń z gminy Kościerzyna. Do turnieju zdecydowały się przystąpić trzy koła. Prezentować swoje talenty wokalne, taneczne, modowe, czy kulinarne będą panie z Wąglikowic, Kłobuczyna oraz Loryńca. Gościem honorowym będą Sąsiadki Aparatki - niejednokrotne triumfatorki zmagań gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

W tym roku gospodynie zmierzą się z sześcioma konkurencjami. Będą musiały przygotować dekorację wielkanocną - pisanki i mazurka oraz prezentację edukacyjną pt. "Nasi bracia mniejsi". W konkurencji modowej gospodynie zaprezentują się w kreacjach deszczowych, natomiast w tanecznej - w tańcu dowolnym. Panie będą musiały również przygotować piosenkę kabaretową z inscenizacją pt. "Warto było" i "Mega babki to my".

Które z kół w tym roku zdobędzie Grand Prix Gminy Kościerzyna, dowiemy się już w niedzielę. Początek zmagań już o godz. 15. Wstęp wolny! Najlepsze gospodynie nie tylko opuszczą halę widowiskowo - sportową w Wielkim Klinczu z głównym trofeum, ale także z przepustką na eliminacje powiatowe.

Organizatorzy przygotowali też niespodziankę dla wszystkich mieszkanek gminy. Specjalnie z okazji Dnia Kobiet wystąpi zespół Artis.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.