Zima znów zaatakowała. Trasa Kościerzyna-Korne zakorkowana

piątek, 9 marca 2018 r., 07:36
fot. archiwum

Warunki atmosferyczne utrudniają ruch na drogach powiatu kościerskiego. Zakorkowana przez ciężarówki, które nie mogą podjechać pod wzniesienia, jest między trasa Kościerzyna-Korne. Ruch odbywa się tam wahadłowo.

Padający śnieg utrudnia ruch na drogach. Jak informuje policja, ruch jest sparaliżowany głównie przez ciężarówki, które nie mogą podjechać pod wzniesienia. Taka sytuacja występuje między innymi na trasie Kościerzyna-Korne, gdzie ruch obecnie odbywa się wahadłowo.

Na trasie Wielki Klincz - Wielki Podleś samochód wypadł z trasy i wpadł do rowu. Ze wstępnych informacji wynika, że jedna osoba została ranna. Na miejscu trwa akcja ratownicza.

Intensywne opady śniegu sprawiają, że służby nie nadążają z ich odśnieżaniem.

O zachowanie szczególnej ostrożności apelują policjanci.

- Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi czy błotem pośniegowym wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia - przestrzegają policjanci.

Jak informują, szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych oraz przy dojeżdżaniu do nich.

- Pamiętajmy - prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu, śniegu, czy podczas przymrozków nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną - apeluje policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.