Szkutnik, introligator? Przyjdź na dzień otwarty i wybierz zawód dla siebie!

środa, 7 marca 2018 r., 14:25
fot. nadesłane/ckziu1.gda.pl

Szkutnik, introligator, monter kadłubów jednostek pływających, technik budownictwa okrętowego, fototechnik, technik mechatronik, technik cyfrowych procesów graficznych - te i wiele innych kierunków kształcenia znajdziesz w ofercie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gdańsku. Chcesz wiedzieć więcej? W piątek placówka zaprasza na Dzień Otwarty.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Gdańsku to publiczna placówka edukacyjna dla młodzieży i dorosłych. Oferuje bezpłatną naukę dla młodzieży w technikum i branżowej szkole I stopnia. Dla dorosłych przygotowano bezpłatną naukę w liceum ogólnokształcącym, szkole policealnej i kwalifikacyjnych kursach zawodowych.

- Kwalifikacyjne kursy zawodowe są pozaszkolną formą kształcenia ustawicznego. Dają możliwość przygotowania się w krótkim czasie do pracy na stanowisku wymagającym określonych kwalifikacji. Uczestnik kursu może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu - podkreśla Beata Lost, kierownik Biura Warsztatowego i Szkoleń.

- Po zdaniu egzaminu zawodowego w zakresie tej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację. Natomiast po potwierdzeniu dwóch kwalifikacji oraz posiadaniu wykształcenia średniego, może uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik - kontynuuje.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Gdańsku jako jedyna placówka w Polsce prowadzi kursy kwalifikacyjne dla osób niepełnosprawnych. Od marca 2018 r. rusza pierwszy kurs kształcący na poziomie technicznym dla osób ze spektrum autyzmu.

Chcesz wiedzieć więcej? Przyjdź na Dzień Otwarty, który odbędzie się w piątek, 9 marca. Z oferty mogą skorzystać uczniowie szkól gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe.

Więcej informacji również na stronie ckziu1.gda.pl.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.