W czwartek policyjna akcja "Alkohol i narkotyki"

środa, 7 marca 2018 r., 13:07
fot. archiwum

"Alkohol i narkotyki" pod takim kryptonimem w czwartek w całej Polsce zostaną przeprowadzona policyjne działania. A tym samym także na drogach powiatu kościerskiego należy spodziewać się wzmożonych policyjnych kontroli.

Od wczesnych godzin porannych w czwartek policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w ramach ogólnopolskiej akcji "Alkohol i Narkotyki" będą kontrolować kierowców.

- Bełkotliwa mowa, zwężone lub rozszerzone źrenice, nadpobudliwość, słowotok, senność lub agresja to tylko z niektórych objawów zażycia środków działających podobnie do alkoholu - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Nie wszyscy jednak są świadomi, jak bardzo alkohol, silne leki lub narkotyki osłabiają czas reakcji. W zależności od ilości zażytego narkotyku, jego stężenia, organizmu, czas reakcji może wydłużyć się o kilka sekund. Przez kilka sekund pojazd w ruchu miejskim z dozwoloną prędkością przejeżdża kilkadziesiąt metrów. Nie ma więc miejsca na tolerancję wobec kierujących pod wpływem alkoholu lub narkotyków - kontynuuje.

Policjanci przypominają, że jazda autem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, a nietrzeźwy kierowca, który spowoduje wypadek, może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.