Liniewo. Zmagali się z wiedzą pożarniczą

środa, 7 marca 2018 r., 12:27
fot. AL

20 uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół średnich z gminy Liniewo wzięło udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Najlepsi w swoich kategoriach będą reprezentowali gminę na szczeblu powiatowym, gdzie powalczą też o przepustki na etap wojewódzki.

Turnieje wiedzy pożarniczej odbywają się w Polsce od ponad czterech dekad. Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postponowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, a także poznawanie tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

W środę w Liniewie przeprowadzono eliminacje gminne tegoż turnieju. Wzięło w nich udział 20 uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół średnich.

- Eliminacje gminne przeprowadzamy od 20 lat. Zainteresowanie jest bardzo duże. Co roku uczestniczą w nim przedstawiciele ze wszystkich szkół. Na pewno w kolejnych latach będzie kontynuować organizację konkursu - podkreśla Wiesław Szarmach, komendant gminny OSP w Liniewie.

- Poziom był bardzo wysoki. Cieszy to tym bardziej, że to właśnie ci młodzi ludzie będą nas zastępować w przyszłości. Dobrym przykładem może być obecny zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie Tomasz Holc, który jest mieszkańcem naszej gminy i kiedyś też brał udział w turniejach wiedzy pożarniczej - kontynuuje.

Najlepsi uczestnicy w poszczególnych kategoriach będą reprezentować gminę Liniewo w eliminacjach powiatowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki.

Wyniki Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej:

Kategoria - szkoły podstawowe:
1. miejsce - Patrycja Krefta (Liniewo)
2. miejsce - Antonina Cylkowska (Liniewo)
3. miejsce - Julia Świeczkowska (Wysin)

Kategoria - gimnazja:
1. miejsce - Marta Cylkowska (Gimnazjum Liniewo)
2. miejsce - Agnieszka Krefta (Gimnazjum Liniewo)
3. miejsce - Malwina Freitag (Gimnazjum Liniewo)

Kategoria - szkoły średnie:
1. miejsce - Wioleta Krefta (MDP Liniewo)
2. miejsce - Wiktoria Krefta (MDP Liniewo)

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.