Areszt dla 24-latka za posiadanie narkotyków

środa, 7 marca 2018 r., 09:15
fot. archiwum/KPP Kościerzyna

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy zastosował kościerski sąd wobec 24-latka, który usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna w środę zostanie przetransportowany do aresztu śledczego.

We wtorek Sąd Rejonowy w Kościerzynie poztywnie rozpatrzył wniosek tamtejszej prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanego pod zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków 24-latka tymczasowego aresztu. Tym samym mężczyzna co najmniej najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, do którego zostanie przetransportowany w środę.

Przypomnijmy, że w poniedziałek policjanci z Kościerzyny, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej, uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu 24-latek przechowuje narkotyki. Wiedza kryminalnych potwierdziła się. W trakcie przeszukania mieszkania zabezpieczono narkotyki - 300 gramów amfetaminy, kilkanaście gramów marihuany. 24-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zabezpieczone środki odurzające zostały przekazane do dalszych badań.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.