Komendant główny przekazał strażakom wozy, sprzęt i bony paliwowe

wtorek, 6 marca 2018 r., 14:22
fot. AL

We wtorkowe przedpołudnie na Targu Węglowym w Gdańsku odbyła się uroczystość przekazania wozów, sprzętu pożarniczego oraz bonów paliwowych dla strażaków z województwa pomorskiego. Z rąk komendanta głównego gen. bryg. Leszka Suskiego licznie odbierali je także strażacy z powiatów kartuskiego i kościerskiego.

Siedem samochodów, sześć łodzi, sprzęt pożarniczy i 96 bonów paliwowych trafiło w ręce przedstawicieli jednostek PSP i OSP województwa pomorskiego. Kluczyki do nowego pojazdu odebrała między innymi Komenda Powiatowa PSP w Kościerzynie, zaś do łodzi OSP Kościerzyna. Ponadto podczas uroczystości nastąpiło także przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Renault będącego dotychczas na wyposażeniu KP PSP w Kościerzynie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kornem.

Kluczyki do samochodów i łodzi, jak i bony paliwowe strażacy odbierali z rąk Komendanta Głównego PSP gen. bryg. Leszka Suskiego.

- Jesteśmy świadkami zmian zarówno ilościowych, ale przede wszystkim jakościowych w systemie ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa i ochrony ludności województwa pomorskiego. Gratuluję wszystkim, którzy wkrótce będą dysponowali nowymi pojazdami i sprzętem. Jestem przekonany, że ułatwi on wam realizację niełatwych i coraz bardziej odpowiedzialnych zadań. Stan ewidencyjny w jednostkach PSP i OSP na Pomorzu wzbogacił się o szereg nowoczesnych samochodów ratowniczo-gaśniczych i łodzi ratunkowych - podkreślał gen. bryg. Leszek Suski, Komendant Główny PSP w Warszawie.

- Nastąpiło przekazanie kolejnych pojazdów z jednostek PSP w ręce druhów-ochotników, co także stanowi wzmocnienie potencjału ratowniczego na poziomie gmin i powiatu. Podkreślam, że PSP jako jedyna ze służb i formacji mundurowych dysponuje unikalnym zapleczem społecznym i organizacyjnym w postaci ochotniczych straży pożarnych. Są one naszym zasadniczym partnerem - kontynuował.

- Podczas sierpniowej nawałnicy, gdy wielu ludzi potraciło dachy nad głową, stanęliście na wysokości zadania, sprawdziliście się. Widzę waszą pracę, waszą służbę i bardzo ją doceniam - podsumował.

Warto dodać, że w 2017 roku w Pomorskiem zakupiono łącznie 21 samochodów ratowniczo - gaśniczych i łodzi. Cztery nowe pojazdy trafiły do jednostek z powiatu kartuskiego: OSP Leźno, OSP Brodnica Górna, OSP Pomieczyno i OSP Mojusz.

Jednostki, które otrzymały wsparcie od Energi oraz w postaci bonów paliwowych z powiatów kartuskiego i kościerskiego:

Bony paliwowe trafiły między innymi do jednostek: KP PSP w Kartuzach, KP PSP w Kościerzynie, OSP Grabowo, OSP Konarzyny, OSP Korne, OSP Liniewo, OSP Nowe Polaszki, OSP Piechowice, OSP Tuszkowy, OSP Wąglikowice, OSP Wdzydze Tucholskie, OSP Wiele, OSP Banino, OSP Gowidlino, OSP Hopowo, OSP Kamienica Szlachecka, OSP Kistowo, OSP Gowidlino, OSP Miechucino, OSP Przodkowo, OSP Zawory, OSP Leźno, OSP Łubiana, OSP Skorzewo

Wsparcie finansowe od Energi otrzymały jednostki: OSP Żukowo, OSP Łapalice, OSP Somonino, OSP Brodnica Górna, OSP Sierakowice, OSP Dzierżążno, OSP Mściszewice, OSP Zgorzałe, OSP Dziemiany, OSP Raduń, OSP Trzebuń, OSP Karsin, OSP Osowo, OSP Wielki Klincz

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.