Kościerzyna. W pożarze stracili dobytek życia - potrzebna pomoc dla pogorzelców

wtorek, 6 marca 2018 r., 10:31
fot. internet/pomagam.pl

Piątkowym wczesnym porankiem wybuchł pożar w kamienicy w Kościerzynie. Ogień strawił mieszkanie na poddaszu. Zniszczeniu uległy też lokale na piętrze i parterze. W jednej chwili dachu nad głową pozbawione zostały cztery rodziny. Właściciele kamienicy nie są w stanie samodzielnie ponieść kosztów remontu budynku, stąd apel o pomoc. Pomóc może każdy. Liczy się każda złotówka.

Noc z 1 na 2 marca br. mieszkańcy kamienicy przy ul. 8 Marca w Kościerzynie zapamiętają do końca życia. Przed godziną 4. zostali wyrwani ze snu. W mieszkaniu na poddaszu wybuchł pożar, który szybko rozprzestrzeniał się na dach budynku. Mieszkańców ewakuowano. Mężczyzna, u którego w mieszkaniu pojawił się ogień, trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Szczęśliwie nie odniósł obrażeń i nie wymagał hospitalizacji.

Wskutek pożaru spaleniu uległo poddasze częściowo z dachem oraz całe wyposażenie mieszkania wraz z instalacją elektryczną. Podczas działań zalane zostało pierwsze piętro i parter budynku. Wstępnie jako przyczynę powstania pożaru podaje się zwarcie instalacji elektrycznej.

- Kamienica ta obejmuje mieszkanie na parterze, mieszkanie na piętrze oraz mieszkanie na poddaszu. Była ona domem dla czterech rodzin. Pożar pochłonął swym zasięgiem całe poddasze. Pierwsze piętro jest w połowie spalone, a w połowie zostało zalane w wyniku gaszenia pożaru. Z kolei mieszkanie na parterze ucierpiało najmniej, ale jest całkowicie zalane. Krótko mówiąc, kamienica nie nadaje się do zamieszkania. Pozbawiona prądu, ogrzewania, bieżącej wody...- relacjonuje Weronika Kuczkowska, członkini rodziny właścicieli kamienicy.

- Pożar zostawił po sobie ogromne straty. Straty, których koszt jest szacowany na około 200 tys. zł, a może i więcej. Ubezpieczenie pokryje zaledwie połowę kosztów. Ściany, podłogi, sufit... Wszystko to wymaga gruntownego remontu, a z kolei to - dużego nakładu finansowego - dodaje.

Właściciele kamienicy nie są w stanie samodzielnie wyremontować mieszkań. Stąd też prośba o pomoc. Liczy się każda złotówka.

- Ze względu na ciężką sytuację finansową właścicieli kamienicy chciałabym zorganizować zbiórkę pieniężną, aby w jakikolwiek sposób wspomóc poszkodowane rodziny. Chęci są duże, ale środków pieniężnych brak. Nie proszę o wiele, ale każda, nawet mała złotówka ma tutaj bardzo duże znaczenie. Proszę w imieniu swoim i poszkodowanych rodzin - apeluje organizatorka zbiórki, Weronika Kuczkowska.

Wspomóc poszkodowanych w pożarze można przelewając dowolną kwotę za pośrednictwem strony pomagam.pl/odbudowazniszczen.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.