40-latek kolejną ofiarą oszusta internetowego

poniedziałek, 5 marca 2018 r., 11:55
fot. archiwum

Na jednym z portali internetowych zamówił tunele foliowe. Zapłacił za nie. Towaru nie otrzymał. Kontakt ze sprzedającym się urwał. Tym samym 40-letni mieszkaniec powiatu dołączył do niemałego grona ofiar oszustów internetowych. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują więc o zachowanie rozsądku podczas zakupów przez internet.

W sobotę na Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie zgłosił się 40-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, który padł ofiarą oszusta internetowego.

- 11 lutego na jednym z portali internetowych zamówił dwa tunele foliowe. Uiścić za nie opłatę w wysokości 600 zł. Towaru nie otrzymał. Kontakt ze sprzedającym się urwał - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Takich przypadków kościerscy funkcjonariusze odnotowują wiele. Schemat działania internetowych oszustów jest zwykle bardzo podobny. Poprzez ogłoszenia w sieci oferują na sprzedaż różne towary bądź usługi po bardzo atrakcyjnej cenie. Po dokonaniu przez kupującego wpłaty na podane konto bankowe, wszelki kontakt ze sprzedającym nagle się urywa. Oszukany nie ma więc ani pieniędzy, ani towaru.

- Przed dokonaniem transakcji warto sprawdzić wiarygodność osoby sprzedającej dany produkt, a zamiast uiszczać opłatę za towar przed wysyłką, zapłacić nieco więcej i wybrać opcję zapłaty za pobraniem. Jeżeli już decydujemy się płacić przed wysyłką, warto dokonywać takich płatności za pośrednictwem portali aukcyjnych. Posiadają bowiem dodatkowe zabezpieczenia, więc łatwiej odzyskać pieniądze - radzi rzecznik kościerskiej policji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.