Zmarł sołtys Czarliny Jerzy Landowski

poniedziałek, 5 marca 2018 r., 11:21
fot. internet/UG Kościerzyna

W wieku 60 lat w nocy z niedzieli na poniedziałek zmarł Jarzy Landowski. Funkcję sołtysa sołectwa Czarlina pełnił od 1993 roku. - W naszej pamięci pozostanie jako wieczny monument wzorowego człowieka, z którego należy brać przykład - podkreślają mieszkańcy.

Jerzy Landowski na czele sołectwa Czarlina stał od 25 lat. Mieszkańcy obdarzali go zaufaniem i powierzali mu mandat zaufania aż czterokrotnie. Zmarł w wieku 60 lat, w nocy z niedzieli na poniedziałek.

- Był osobą bardzo zaangażowaną w rozwiązywanie lokalnych problemów, rzetelnie wykonywał swoje obowiązki, zawsze mając na uwadze pomoc mieszkańcom. Sprawowanie funkcji sołtysa było dla niego służbą, której wiele poświęcił. Sumienny, odpowiedzialny i życzliwy, zawsze uśmiechnięty, dbał o rozwój gminy Kościerzyna wypełniając misję, jaką otrzymał od mieszkańców - wspomina wieloletniego sołtysa Czarliny, samorząd gminy Kościerzyna.

- Myślę, że w sercach mieszkańców, wczasowiczów, którzy mogli z nim obcować, pozostanie jako człowiek otwarty, pomocny, pozytywnie nastawiony do życia, który zawsze dzielnie walczył o dobro i piękno naszego sołectwa. To był taki "Swój Chłop" jak to się potocznie mówi. W naszej pamięci pozostanie jako wieczny monument wzorowego człowieka, z którego należy brać przykład - podkreślają z kolei mieszkańcy Czarliny na facebookowej stronie sołectwa.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.