Poleje się krew w hołdzie żołnierzom wyklętym

piątek, 2 marca 2018 r., 11:07
fot. archiwum/AL

1 marca zainaugurowano tegoroczną ogólnopolską akcję "SpoKREWnieni służbą", w ramach której funkcjonariusze różnych służb dzielą się tym, co najcenniejsze - krwią. Do akcji z inicjatywy Klubu HDK PCK przy KP PSP w Kościerzynie już po raz drugi przystąpili także kościerscy mundurowi. W hołdzie żołnierzom wyklętym płynem ratującym życie można dzielić się do 29 marca.

3.788 litrów w Polsce, w tym 127 litrów krwi w Pomorskiem - tak zakończyła się ubiegłoroczna akcja SpoKREWnieni służbą. W powiecie kościerskim przez tydzień trwania akcji przedstawiciele służb podległych MSWiA oddali łącznie 9 litrów i 450 mililitrów tego drogocennego płynu.

Tegoroczną akcję "SpoKREWnieni służbą" zainaugurowano 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Warto dodać, że darem życia w postaci krwi w tym roku dzielą się jednak nie tylko funkcjonariusze służb podległych MSWiA, ale także MON, jak również ci, którzy chcą upamiętnić żołnierzy wyklętych, a zarazem dać nadzieję innym na powrót do zdrowia.

Jak podaje, Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku, pierwszy dzień akcji w Pomorskiem zamknął się liczbą 11 litrów oddanej krwi przez urzędników i przedstawicieli służb zespolonych (nie wliczając służb mundurowych).

W Kościerskiem akcję zainaugurowano w piątek, 2 marca, a płynem dającym nadzieję i ratującym życie w jej ramach będzie można dzielić się do 29 marca.

- Wszystkich mundurowych i cywilnych krwiodawców zainteresowanych uczczeniem Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych jako kościerskie mundurowe kluby HDK PCK zapraszamy do honorowego krwiodawstwa - zachęca mł. kpt. Radosław Zwara, prezes Klubu HDK PCK przy KP PSP w Kościerzynie.

Podczas pierwszego dnia akcji w Kościerskiem krew oddały 23 osoby, w tym ośmioro przedstawicieli służb.

Krew można oddawać od poniedziałku do piątku w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kościerzynie (przy Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie) w godzinach od 7.30 do 11.30. (30 marca punkt krwiodawstwa będzie nieczynny).

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.