Kościerzyna. Pożar kamienicy przy ul. 8 Marca

piątek, 2 marca 2018 r., 05:31
fot. nadesłane/KP PSP Kościerzyna

Siedem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem kamienicy przy ulicy 8 Marca w Kościerzynie. Ogień pojawił się tam w mieszkaniu na poddaszu budynku. Mieszkańców ewakuowano.

Pożar w dwukondygnacyjnej kamienicy przy ulicy 8 Marca w Kościerzynie zauważono w piątek około godziny 4.

- Pożarem objęte było mieszkanie na poddaszu kamienicy, a ogień wszedł także w przestrzeń stropodachu. Kilka osób zostało ewakuowanych. Rozstawiono więc namiot ogrzewany, aby mieli gdzie się ogrzać - podaje bryg. Tomasz Klinkosz, Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie.

Jak dodaje, samorząd miejski zorganizował autobus dla ewakuowanych mieszkańców, a wiceburmistrz ubrania dla jednej z osób, która opuściła mieszkanie w skąpym stroju.

Wskutek pożaru spaleniu uległo poddasze częściowo z dachem oraz całe wyposażenie mieszkania wraz z instalacją elektryczną. Podczas działań zalane zostało pierwsze piętro i parter budynku.

- Łącznie ewakuowano 13 osób. Jedna z nich, mężczyzna mieszkający w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar, trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Został przebadany na miejscu zdarzenia - informuje asp. Piotr Kwidzński, rzecznik kościerskiej policji.

Wstępnie jako przyczynę podaje się zwarcie instalacji elektrycznej.

W akcji uczestniczyło siedem zastępów strażaków z JRG Kościerzyna, OSP Skorzewo, OSP Wielki Klincz, OSP Łubiana i OSP Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.