Konarzyny. Spłonął domek letniskowy całoroczny

czwartek, 1 marca 2018 r., 12:23
fot. AL

Dziewięć zastępów strażaków walczyło z pożarem, do którego doszło wczesnym czwartkowym porankiem w Konarzynach. Ogień objął tam domek letniskowy całoroczny. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał. Straty oszacowano na około 400.000 zł.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kościerzynie otrzymał w czwartek około godziny 5.30.

- W momencie przybycia na miejsce pierwszego zastępu, ogniem objęte było już całe poddasze budynku. Przepalony był także drewniany strop pomiędzy parterem a pierwszym piętrem. Z obiektu wyniesiono dwie butle z gazem propan-butan. Wewnątrz budynku nikogo nie było - podaje kpt. Jacek Szyszka, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie.

Jak dodaje, straty wstępnie oszacowano na około 400.000 zł. Spaleniu uległo pierwsze piętro budynku wraz z dachem, drewniany strop, klatka schodowa i wyposażenie obiektu.

Działania strażaków na miejscu zdarzenia trwały sześć godzin i 50 minut, a wzięły w nich udział cztery zastępy z JRG Kościerzyna, dwa zastępy z OSP Stara Kiszewa oraz OSP Konarzyny, OSP Bartoszylas i OSP Nowe Polaszki.

Przyczynę powstania pożaru wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.