Marcin Łukowicz jedenastym seniorem świata w pływaniu w płetwach

czwartek, 1 marca 2018 r., 10:33
fot. nadesłane/UKS Manta Kościerzyna

W dniach 23-25 lutego w Eger na Węgrzech odbyła się pierwsza runda Klubowego Pucharu Świata w pływaniu w płetwach. W zawodach brało udział ponad 500 zawodników z całego świata. Reprezentant Kościerzyny Marcin Łukowicz zajął 11. miejsce.

UKS Manta Kościerzyna ze względu na wysokie koszty udziału w zawodach reprezentował tylko Marcin Łukowicz, który zadebiutował w roli seniora pomimo, że 18 lat kończy w listopadzie br.

Warto dodać, że Marcin był najlepszym polskim zawodnikiem - seniorem, w swoich startach zajął 11, 18 i 26 miejsce (50bf, 100bf, 200bf) rywalizując z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami.

Dodajmy, że w dniach 10-11 marca zawodnicy UKS Manta Kościerzyna będą mieli okazję do rywalizacji na międzynarodowych zawodach "Puchar Bałtyku" odbywających się na 50-metrowej pływalni Aquasfera w Olsztynie.

nadesłane/Beata Zembrzycka/UKS Manta Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.