Weronika Lizakowska piąta na Halowych Mistrzostwach Polski

środa, 28 lutego 2018 r., 11:33
fot. internet/pzla.pl

Podczas odbywających się w dniach od 17 do 18 lutego w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów wystartowała także zawodniczka klubu Remus. Weronika Lizakowska w biegu na 1.500 metrów zajęła piąte miejsce.

- Liczyliśmy na rekord życiowy i dobre miejsce. Ostatecznie Weronika zajęła piątą lokatę. Apetyty były nawet na medal, ale bieg ułożył się na finiszowe metry i zabrakło szybkości na ostatnim okrążeniu - ocenia trener Wojciech Pobłocki.

- Weronika była dobrze przygotowana. Jej bieganie na ostatnich treningach wykazały dobre międzyczasy. Zakładaliśmy mocne bieganie od początku na 35 s każde okrążenie, jednak Weronika zmieniła taktykę na rozgrywkę końcową. Stres był duży. To pierwsze wystąpienie naszej zawodniczki w mistrzostwach seniorów, pomimo że Weronika jest zawodniczką pierwszego roku młodzieżowcem U23, mając zaledwie 19 lat. Weronika pokazała się z dobrej strony walcząc jak równy z równym o pozycję medalową - kontynuuje.

Bieg zwyciężyła Sofia Enaui.

Warto dodać, że obecnie zawodnicy Remusa przygotowują się na Przełajowe Mistrzostwa Seniorów i juniorów, które odbędą się w Żaganiu.

oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.