Strażacy z OSP Wielki Klincz podsumowali rok 2017

wtorek, 27 lutego 2018 r., 13:41
fot. nadesłane/Radosław Zwara/OSP Wielki Klincz

W miniony piątek strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkim Klinczu podsumowali swoją ubiegłoroczną aktywną działalność. Tegoroczne zamierzenia są nie mniej imponujące. Ochotnicy mają w planach między innymi reaktywowanie młodzieżowej drużyny pożarniczej oraz pozyskanie nowego samochodu gaśniczego.

Zebranie otworzył dh Radosław Zwara, sekretarz OSP Wielki Klincz, który powitał także przybyłych gości w osobach wójta gminy Kościerzyna, a zarazem prezesa Oddziału Gminnego ZOSP RP - Grzegorza Piechowskiego, Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie - bryg. Tomasza Klinkosza, Prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościerzynie - dha Zbigniewa Stencla, sołtysa sołectwa Wielki Klincz - Krystynę Marczyk oraz radnych Rady Gminy Kościerzyna.

Spotkanie było okazją do podsumowania działalności ochotników w ubiegłym roku, przedstawienia sprawozdania finansowego, jak i komisji rewizyjnej oraz planu działalności na 2018 rok.

- Po sprawozdaniach przeprowadzono dyskusję, a następnie udzielono absolutorium dla zarządu OSP za okres sprawozdawczy. Ponadto przyjęto plan działalności i finansowy na 2018 rok, przeprowadzono głosowanie nad wnioskami zmian delegatów oraz przedstawiono wolne wnioski związane z procesem pozyskiwania środków - relacjonuje dh Radosław Zwara.

Nie obyło się też miłego akcentu, a więc podziękowań głównie za zaangażowanie w usuwanie skutków sierpniowej nawałnicy. Podziękowania do druhów trafiły od władz Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku, Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie oraz od Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Gdańsku dla strażaków, którzy brali bezpośredni udział w działaniach nawałnicowych.

- W miniony roku 2017 OSP Wielki Klincz był najaktywniejszą jednostką OSP w powiecie kościerskim, także górowało pod względem aktywności podczas działań w okresie nawałnicy, a wszystko dzięki gotowości i mobilizacji strażaków OS,P w tym najaktywniejszego strażaka prezesa OSP dh Krzysztofa Tuszkowskiego - podkreśla dh Radosława Zwara.

Podczas zebrania zaprezentowano też plany co do tegorocznej działalności jednostki. W 2018 roku OSP Wielki Klincz planuje realizację wniosku o dofinansowanie z Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP oraz Starostwa Powiatowego w Kościerzynie, zakup za pośrednictwem Urzędu Gminy w Kościerzynie nowszego samochodu gaśniczego, który zastąpi wysłużonego STAR- a, realizację wydatkowania przyznanych środków z funduszu sołectwa Wielki Klincz, jak i środków dla jednostek KSRG.

Ponadto w zamierzeniach ochotników pozostaje reaktywacja Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, współorganizowanie eliminacji środowiskowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pomoc przy organizacji I Charytatywnego przejazdu rowerowego MTB Kłobuczyno 2018 organizowanego przez Daniela Borkowskiego, zachowanie wysokiego poziomu mobilizacji i aktywności Jednostki Operacyjno-Technicznej, która od dwóch lat pozostaje na najwyższym. Druhowie planują także uczestniczyć w akcjach Honorowego Krwiodawstwa przez Klub HDK PCK przy KP PSP w Kościerzynie oraz zgłosić się do Ogólnopolskiej akcji ,,Ognisty Ratownik - Gorąca Krew", jak i prowadzić działania edukacyjno profilaktyczne i uczestniczyć w życiu lokalnym, sołectwa i parafii.

Warto dodać, że dotychczas udało się już przeprowadzić akcję "Ratownicza Karta Pojazdu" wraz z tzw. Kopertą Życia, zabezpieczyć Piknik Patriotyczny w Wielkim Klinczu, podpisać porozumienie z Związkiem Piłsudczyków Od. Gdynia oraz promować 1 proc. dla OSP Wielki Klincz.

oprac. AL
info. dh Radosław Zwara

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.