Karsin. 49-latek stracił prawo jazdy

wtorek, 27 lutego 2018 r., 10:48
fot. archiwum

Kolejny amator jazdy na podwójnym gazie stracił prawo jazdy. Tym razem w poniedziałek w Karsinie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego VW T4. Mężczyzna wydmuchał dwa promile alkoholu.

Do zatrzymania doszło około godziny 15. na ulicy Dworcowej w Karsinie.

- Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli VW T4, którym kierował 49-letni mężczyzna. Z uwagi na to, że była od niego wyczuwalna woń alkoholu, policjanci poddali kierującego pojazdem badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna wydmuchał dwa promile alkoholu - podaje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

49-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.