Wielki Klincz. Prezentowali swoje talenty wokalne i zdolności językowe

poniedziałek, 26 lutego 2018 r., 15:54
fot. AL

Prezentowali swoje zdolności wokalne i popisywali się znajomością języków obcych - mowa o młodych mieszkańcach powiatu kościerskiego, którzy wzięli udział w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej, który już po raz dziewiąty odbył się Wielkim Klinczu. W sumie swoje talenty zaprezentowało ponad 50 uczniów ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu powiatu kościerskiego.

Przegląd Piosenki Obcojęzycznej w Wielkim Klinczu jest już poniekąd tradycją, gdyż Zespół Kształcenia w Wielkim Klinczu młodym wokalistom dał szansę zaprezentowania swoich talentów już po raz dziewiąty.

- Celem przeglądu jest promowanie talentów wokalnych, językowych i muzycznych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu kościerskiego. W tym roku mamy 35 prezentacji, a więc ponad 50 uczestników, którzy rywalizują w kategorii solistów i zespołów. Z roku na rok przegląd cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a uczestnicy prezentują coraz wyższy poziom. Jury ma więc bardzo ciężkie zadanie, by wyłonić tych najlepszych - podkreśla Anna Lideke-Konert, organizatorka przeglądu.

A w tym roku młodych artystów oceniała komisja, w skład której weszli: Teresa Peplińska (nauczycielka języka angielskiego Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku, Waldemar Chojnacki (nauczyciel języka niemieckiego Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu) oraz Jan Zamkowski (znana postać na kościerskim rynku muzycznym).

Wśród repertuaru królowały tradycyjnie utwory w języku angielskim, choć po kilkuletniej przerwie pojawiła się także jedna piosenka w języku niemieckim.

A wśród wykonawców byli soliści i zespoły wokalne ze szkół w Kościerzynie, Łubianie, Lipuszu, Liniewie, Dziemianach, Nowej Karczmie, Szatarpach, Wielu, Skorzewie i Wielkim Klinczu. Łącznie ponad 50 uczestników.

Tegoroczna edycja przeglądu zostanie zapamiętana na długo. Po raz pierwszy przyznano ex aequo aż cztery pierwsze miejsca!

Głównym organizatorem przeglądu jest Zespół Kształcenia w Wielkim Klinczu oraz Zakład Kultury, Sportu i Turystyki Gminy Kościerzyna. Ważnym faktem jest, że po raz drugi przedsięwzięcie otrzymało honorowy patronat Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Wyniki IX Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej w Wielkim Klinczu

Solista/tka - kategoria szkoła podstawowa
I miejsce - Anastazja Puchalska - Prywatna Szkoła Podstawowa "Happy Kids" w Kościerzynie
II miejsce - Zuzanna Koszałka - Prywatna Szkoła Podstawowa "Prymus" w Kościerzynie
III miejsce - Łucja Żabińska - Szkoła Podstawowa w Kaliszu

Zespół wokalny - kategoria szkoła podstawowa
przyznano tylko wyróżnienie dla zespołu wokalnego ze Szkoły Podstawowej w Dziemianach w składzie Łukasz Kryzel, Wiktoria Kryzel

Solista/tka - kategoria gimnazjum (najbardziej popularna kategoria):
I miejsce - Marta Jurczak gimnazjum przy Zespole Oświatowym w Liniewie, Oliwia Skwierawska - gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kościerzynie, Aleksandra Czapiewska - gimnazjum przy Zespole Szkół w Skorzewie, Agnieszka Butowska - gimnazjum przy Zespole Szkół w Skorzewie
II miejsce - Bartłomiej Sowa - gimnazjum przy Prywatnej Szkole Podstawowej "Prymus" w Kościerzynie, Patrycja Wierzba - gimnazjum przy Zespole Kształcenia w Wielkim Klinczu
III miejsce - Emilia Miloch - gimnazjum przy Szkole Podstawowej we Wielu

Wyróżnienie - Wiktor Smoliński - gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie

Zespół wokalny - kategoria gimnazjum:
I miejsce - Zespół wokalny z gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kościerzynie (Oliwia Skwierawska, Katarzyna Brandt, Zofia Navus-Wysocka, Zuzanna Zaborowska, Julia Zaborowska)
wyróżnienie - zespół wokalny z gimnazjum przy Szkole Podstawowej w Dziemianach (Martyna Cybulska, Emilia Kryzel)

Zespół wokalno - instrumentalny/solista/tka z własnym akompaniamentem - kategoria gimnazjum
II miejsce - Wiktoria Stolc - gimnazjum przy Zespole Kształcenia w Wielkim Klinczu
III miejsce - zespół wokalno - instrumentalny z gimnazjum przy Szkole Podstawowej w Dziemianach (Ewelina Johansson, Iwona Litke, Paulina Kupiecka)

Nagroda Publiczności
szkoła podstawowa - Wiktoria Rogowska - Szkoła Podstawowa w Szatarpach
gimnazjum - Bartłomiej Sowa gimnazjum przy Prywatnej Szkole Podstawowej "Prymus" w Kościerzynie

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.