Gimnazjaliści z Lipusza najlepsi w powiatowych igrzyskach w piłce ręcznej

poniedziałek, 26 lutego 2018 r., 10:57
fot. nadesłane

23 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół w Lipuszu został rozegrany Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej klas gimnazjalnych i klas VII SP w piłce ręcznej chłopców. Najlepsi okazali się gospodarze igrzysk, gimnazjaliści z Lipusza.

W zawodach wystartowało siedem najlepszych zespołów z powiatu kościerskiego z Dziemian, Wielkiego Klincza, Wiela, Starych Polaszek, 1 Kościerzyna, Nowej Karczmy oraz gospodarza Lipusza. Nasi zawodnicy uczniowie Gimnazjum w Lipuszu zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając złoty medal.

W swojej grupie zawodnicy z Lipusza pokonali kolejno 1 Kościerzyna 11:7, Dziemiany 22:2 oraz Wiele 23:10.

W finale wygrali ze zwycięzcą drugiej grupy eliminacyjnej Wielkim Klinczem 22:5.
W meczu o brązowy medal 1 Kościerzyna wygrała z Nową Karczmą 27:10.
Należy dodać iż uczniowie z Gimnazjum z Lipusza na co dzień zawodnicy UKS Lipusz są o rok młodsi od zawodników innych drużyn. Jako zwycięzcy zawodów powiatowych będą reprezentowali nasz powiat w półfinale , który odbędzie się w Czersku.

Skład drużyny z Lipusza: Groszkowski Kornel, Stalka Dominik, Pepliński Robert, Konrad Kacper, Ebertowski Jakub, Orzłowski Oskar, Modrzejewski Jakub, Kiedrowski Eryk, Żywicki Kacper, Górski Marek, Laska Bartosz, Muchowski Jakub, Bławat Robert, Błaszkowski Oiwier, Ebertowski Maciej, Rybakowski Jakub.

Ostateczna kolejność:
1. Gimnazjum Lipusz
2. Gimnazjum Wielki Klincz
3. Gimnazjum 1 Kościerzyna
4. Gimnazjum Nowa Karczma
5. Gimnazjum Wiele
6. Gimnazjum Stare Polaszki
7. Gimnazjum Dziemiany

nadesłane/UKS Lipusz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.