Materace - lateks nie tylko dla alergików

poniedziałek, 26 lutego 2018 r., 09:03
fot. nadesłane

Lateks jest materiałem wykazującym dobre właściwości antyalergiczne. Jednocześnie wykonane z niego materace są bardzo elastyczne i trwałe. To inwestycja, która procentuje nawet kilkanaście lat. Tyle bowiem są w stanie służyć wysokiej jakości materace lateksowe.

Materace dla alergików

Materace lateksowe od kilku lat stopniowo stają się coraz popularniejsze. Konsumenci przekonują się do nich, ponieważ na własnej skórze doświadczają znacznie wyższego komfortu wypoczynku. Różnice dostrzegają przede wszystkim osoby podatne na różnego rodzaju alergie.

- To właśnie im polecamy materace lateksowe w pierwszej kolejności - informuje przedstawiciel sklepu z materacami Sleeptime.pl. - Lateks jest bowiem materiałem antyalergicznym. Jego porowata struktura umożliwia swobodny przepływ powietrza, co przekłada się na łatwiejsze utrzymanie materaca w czystości. Jest to natomiast kwestia priorytetowa w przypadku alergików. Ponadto tego rodzaju materace można poddawać działaniu pary wodnej, która usunie wszelkie zanieczyszczenia oraz drobnoustroje. Warto jednak pamiętać, by w imię bezpiecznego i zdrowego snu regularnie prać pokrowiec materaca.

Z uwagi na swoje właściwości antyalergiczne materace lateksowe mogą być stosowane również w dziecięcych łóżeczkach. Tym bardziej, że lateks bardzo dokładnie dostosowuje się do kształtów osoby, która aktualnie na nim leży. Dzięki temu sprawdza się mimo upływu czasu i wzrostu wagi dziecka.

Materace przyjazne kręgosłupowi

Trudno o lepiej dopasowujące się do ciała materace niż te wykonane z lateksu. Materiał ten jest bardzo elastyczny, więc zapewnia poszczególnym częściom ciała optymalne oparcie. Jednocześnie przez lata potrafi zachować swój pierwotny kształt. Dzięki temu wydane na niego pieniądze to z reguły dobra inwestycja. O ile słabsze materace trzeba czasami wymieniać co pięć - siedem lat, to wyroby lateksowe posłużą nawet kilkanaście lat. W ostatecznym rozrachunku opłaca się zatem zapłacić za nie nieco większą kwotę. Tym bardziej, że w ciągu tych wielu lat każdej nocy będzie się czerpało ogromne korzyści z takiego zakupu.

Ulgę na pewno odczuje kręgosłup. Materace lateksowe wskazane są osobom, mającym z nim problemy. Ich zakup wskazany jest także tym, którzy chcą takowych kłopotów zdrowotnych uniknąć. Dzięki swojej elastyczności wykonany z lateksu materac zapewnia zróżnicowane oparcie różnym częściom ludzkiego ciała. Odciąża zatem mięśnie, które nie muszą pracować całą noc, by utrzymać je we względnie dobrej pozycji. Funkcję tę przejmują lateksowe materace najnowszej generacji. Po spędzonej na nich nocy plecy nie bolą, a mięśnie nie kurczą się boleśnie.

Materac profesjonalnie dobrany

Materace lateksowe wykonane są z połączenia lateksu naturalnego, czyli mleczka kauczukowego, oraz lateksu syntetycznego. Dzięki takiej specyficznej formule możliwe jest stworzenie produktu wytrzymałego i zarazem bardzo higienicznego. Przyjmuje się, że im większy udział lateksu naturalnego w składzie danego materaca, tym lepiej.

Podczas wybierania warto przyjrzeć się ofercie znanych i cenionych na rynku producentów. Ich materace to wyroby, którym można zaufać. Poza tym łatwiej dopasować je pod względem twardości, zwłaszcza jeżeli już korzystało się z produktów danej firmy. W razie wątpliwości można skonsultować się z przedstawicielami dobrego sklepu z materacami. Takie osoby już po krótkiej rozmowie z klientem będą wiedziały, czego mu potrzeba. Wielu sprzedawców proponuje również okres próbny, w czasie którego materace można przetestować we własnym domu. Jeżeli się nie sprawdzą, istnieje możliwość wymiany.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.