Do końca wakacji w Karsinie powstanie pięć asfaltowych ulic

sobota, 24 lutego 2018 r., 08:43
fot. nadesłane/UG Karsin

W środę, 21 lutego w Urzędzie Gminy w Karsinie rozstrzygnięty został przetarg na budowę pięciu asfaltowych ulic w Karsinie tj. Na Skarpie, Poprzecznej, Rozalii Narloch, Słonecznej i 4 Marca.

Podzielony był on na pięć części odpowiadających poszczególnym ulicom, w związku z czym oferenci mogli ubiegać się o budowę wszystkich bądź wybranych przez siebie ulic. Do Urzędu Gminy wpłynęły oferty od trzech firm, z których dwie chciały realizować budowę wszystkich ulic, a jedna była zainteresowana budową tylko trzech.

Najtańsza we wszystkich pięciu częściach okazała się oferta Przedsiębiorstwa Usług Drogowo-Mostowych z Kościerzyny, które zadeklarowało realizację całego zadania za łączną kwotę 2,6 mln zł. Druga oferta opiewała na kwotę prawie 3,4 mln zł. Nadmienić należy, że zwycięzca przetargu realizował w ubiegłym roku budowę ulicy Ks. Pułkownika Wryczy w Wielu, gdzie dał się poznać jako solidny i terminowy wykonawca.

W marcu zostanie podpisana umowa, a już w kwietniu mogą rozpocząć się prace budowlane. Zakres robót obejmuje budowę prawie 1,5 km nowej nawierzchni asfaltowej z podbudową, odwodnieniem oraz chodnikami.

Zakończenie prac planowane jest na koniec sierpnia bieżącego roku.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.