Senator Waldemar Bonkowski zawieszony w prawach członka PiS-u

czwartek, 22 lutego 2018 r., 19:58
fot. archiwum/AL

Waldemar Bonkowski został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości oraz Klubu Parlamentarnego PiS-u. Tak zdecydował prezes partii Jarosław Kaczyński. Decyzja ta ma mieć związek z umieszczeniem na facebooku przez senatora Bonkowskiego filmiku, który ukazuje nazistowski materiał propagandowy "Jak Żyd Żyda gonił na śmierć".

Waldemar Bonkowski regularnie pojawia się na pierwszych stronach ogólnopolskich gazet za sprawą swoich kontrowersyjnych wypowiedzi, jak i działań. Tym razem na jego działalność zareagowały władze partii. Senator z Kaszub został zawieszony w prawach członka PiS-u.

- Senator Waldemar Bonkowski decyzją Prezesa Jarosława Kaczyńskiego został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości oraz Klubu Parlamentarnego PiS-u -poinformowała na twitterze Beata Mazurek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Decyzja ta ma mieć związek z opublikowaniem na facebooku przez Waldemara Bonkowskiego filmiku o treściach nazistowskich, pod którym widnieje podpis "Jak Żyd Żyda gonił na śmierć...".

Co więcej, prokuratura zajmuje się też sprawą domniemanych gróżb, które polityk miał kierować do swoich krewnych, posługując się przy tym bronią.

Oficjalnie jednak powodu zawieszenia senatora Bonkowskiego w prawach członka PiS-u nie podano.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.