Kościerzyna. Rada Seniorów zaprasza na zumbę

czwartek, 22 lutego 2018 r., 12:16
fot. archiwum

Proste kroki, latynowskie rytmy, uśmiech i radość, poprawa kondycji, doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu - tak Rada Seniorów Miasta Kościerzyna zachęca mieszkanki miasta na skorzystanie z ich nowego projektu - zajęć zumby dla początkujących. Namawiać długo nie musiała, bo lista uczestniczek zapełniła się w kilka godzin, choć chętnych pań jest o wiele więcej.

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Dlatego też kościerscy seniorzy postanowili rozruszać mieszkanki Kościerzyny i zaprosić je na darmowe zajęcia zumby. Projekt przerósł oczekiwania organizatorów, bo lista uczestniczek zapełniła się w kilka godzin, a telefon wciąż dzwoni.

- Jestem zaskoczona tak dużym zainteresowaniem tą inicjatywą przez mieszkanki miasta. W zaledwie parę godzin zapełniliśmy listę uczestniczek projektu. Wśród nich są kobiety w różnym wieku. Część z nich w końcu może sobie pozwolić na zajęcia, bo są darmowe. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że matka niepełnosprawnego dziecka woli przeznaczyć pieniądze na kolejną godzinę rehabilitacji dla swojego dziecka niż wydać je na trening. Wśród uczestniczek są też kobiety, które odważyły się wziąć udział w projekcie, bo zajęcia są dla osób początkujących - mówi Karina Młodzianowska, opiekunka Rady Seniorów Miasta Kościerzyna.

- Odzew jest bardzo pozytywny. Jak widać, jest duża potrzeba organizowania takich zajęć dla mieszkańców. Tym bardziej dziwi mnie, że moje projekty nie są odbierane pozytywnie przez władze miasta - dodaje.

Pierwsze zajęcia będą miały miejsce 28 lutego i będą odbywać się co środę. Zajęcia poprowadzi Jola Pollak.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.