Kościerzyna. Pomoc dla ofiar przestępstw będzie kontynuowana

czwartek, 22 lutego 2018 r., 11:20
fot. archiwum

Filia Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Kościerzynie tak jak w roku ubiegłym otrzymała dotację Ministerstwa Sprawiedliwości na kontynuację projektu. Tym samym ofiary przestępstw nadal będą korzystać z pomocy prawnej, psychologicznej, czy finansowej między innymi w zakresie szkoleń i zapewnienia schronienia.

Ośrodek w Kościerzynie działa na bazie Elbląskiego Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej. Jest dopełnieniem oferty Punktu Interwencji Kryzysowej.

Instytucja oferuje pomoc w zakresie pomocy prawnej, w tym mediacji, pomoc psychologiczną i terapeutyczną, doradztwo pierwszego kontaktu, a także miedzy innymi pokrywania kosztów czasowego zakwaterowania lub udzielenia schronienia.

- Oferta skierowana jest do osób, które nie są w stanie same przebrnąć przez procedury sądowe, a także potrzebują wsparcia psychologicznego, niekiedy materialnego, aby powrócić do pełni życia osobistego, zawodowego i społecznego. Z pomocy mogą skorzystać zarówno osoby dorosłe - pokrzywdzone przestępstwem, jak i członkowie ich rodzin - w tym także dzieci oraz świadkowie przestępstw. Można uzyskać m.in.: z pomoc prawną, psychologiczną i materialną. Pomoc udzielana jest bezpłatnie - podkreśla Magdalena Milewczyk z Punktu Interwencji Kryzysowej w Kościerzynie.

- Działania ośrodka są skierowane do osób, które są pokrzywdzone przestępstwem, w tym między innymi przestępstwem przemocy w rodzinie, oszustwa, wypadków komunikacyjnych, kradzieży, zniesławienia, zgwałcenia, uszkodzenia ciała, gróźb karalnych, niealimientacji i innych - dodaje.

Przypomnijmy, że na spotkanie w Ośrodku Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem można się umówić korzystając z kontaktu telefonicznego: 795-055-345 lub osobiście w budynku PCPR - Punkt Interwencji Kryzysowej, Kościerzyna, ul. Krasickiego 4, pokój nr 13.

AL
info. PIK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.