Jak pozbyć się bólu pleców? Poznaj biurka z regulowaną wysokością

czwartek, 22 lutego 2018 r., 08:27
fot. nadesłane

Ból pleców to jedna z chorób cywilizacyjnych dwudziestego pierwszego wieku. Ponad 70 procent dorosłych polaków skarży się na dolegliwości związane z kręgosłupem. Dowiedz się jak zadbać o zdrowie pleców i poznaj biurka z regulowaną wysokością.

Przyczyny bólu pleców

Przyczyny bólu pleców mogą być różne. Czasem dyskomfort w naszym kręgosłupie powodują wady wrodzone, urazy lub przewlekłe choroby. Najczęściej niestety to nasze nawyki i przyzwyczajenia są największym problemem. Zgodnie z badaniami grupą, które najczęściej skarży się na tego typu dolegliwości są osoby pracujące na siedząco - głównie pracownicy biurowi. Dlatego właśnie w siedzeniu należy szukać głównej przyczyny tego dyskomfortu.

Przez lata ewolucji ludzkie ciało i organizm przystosowały się do bycia w ciągłym ruchu. Stanie i chodzenie są dla nas zdecydowanie bardziej naturalne niż siedzenie przez większość dnia. Taka pozycja nie tylko obciąża nasz kręgosłup ale również sprzyja otyłości i chorobom wzroku. Nie dość, że siedzimy osiem godzin w pracy to często w takiej samej pozycji odpoczywamy i spędzamy wolny czas. Dodatkowo niewiele osób zwraca uwagę na to aby nawet siedząc zachować odpowiednią postawę. Pochylenie sylwetki, garbienie czy zakładanie nogi na nogę to nasze najpopularniejsze grzeszki. istnieje jednak bardzo proste rozwiązanie tego problemu...

Biurka z regulowaną wysokością - sposób na zdrowy kręgosłup

Już od jakiegoś czasu na polskim rynku dostępne są biurka z regulowaną wysokością. W zaledwie kilka sekund pozwalają one przejść z pozycji siedzącej na pozycję stojącą w trakcie pracy. To wygodne i szybkie rozwiązanie, które może być ratunkiem dla naszych obolałych pleców. Chociaż wydaje się, że siedząc jest nam znacznie wygodniej, to właśnie w taki sposób rujnujemy swoje zdrowie.

Oczywiście nikogo nie namawiamy do stania nagle przez osiem godzin dziennie. Podobnie jak z wszystkim zmianami w życiu, także tutaj polecamy metodę małych kroczków. Eksperci zalecają zacząć od 10-15 minut pracy na stojąco w trakcie godziny. Z biegiem czasu sami zaczniemy wydłużać stanie o kolejne minuty, gdy zauważymy jego pozytywne efekty.

Udowodniono, że pracując na stojąco jesteśmy bardziej kreatywnie, szybciej myślimy oraz wykazujemy się znacznie lepszą efektywnością. Pamiętajmy o tym, że pozycja pionowa nie oznacza tylko stania w miejscu. W ciągu pracy warto się przespacerować, rozciągnąć, powiercić a nawet chwilkę poćwiczyć. To wszystko dla dobra naszego organizmu. Jeżeli szukasz dobrego biurka z regulowaną wysokością zapraszamy tutaj.

Ćwiczenia na proste plecy

Ruch w pracy jest ważny, ale najważniejszy jest zdecydowanie ten w naszym wolnym czasie. Bierny odpoczynek, nie służy nam najlepiej, szczególnie jeśli w pozycji siedzącej spędzamy już jedną trzecią naszego dnia. Najlepsze aktywności fizycznej dla obolałych pleców to: spacery, jogging, nordic walking, jazda na rolkach, jazda na rowerze, joga, pilates, taniec, pływanie, aqua aerobic.

Doskonale wiemy, że większość z nas nie ma czasu na to aby codziennie być na basenie, siłowni czy w fitness klubie. Dlatego warto ćwiczyć w domu lub po prostu przesiąść się z samochodu na rower lub więcej spacerować. Czasem wystarczy postawić na nie zdrowsze rozwiązania, aby zobaczyć już pierwsze zmiany. Dodatkowo nie zapominajmy o zdrowej diecie. Otyłość i nadmiar kilogramów są złe dla całego naszego organizmu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Elevodesk, Polskim producentem biurek regulowanych i stojąco-siedzących

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.