Szkoły średnie kusiły swoją ofertą przyszłych absolwentów gimnazjów

środa, 21 lutego 2018 r., 15:30
fot. AL

W Stężycy już po raz drugi odbyły się Gminne Targi Edukacyjne "Co po gimnazjum"?. Tym samym w środowe przedpołudnie aż dziesięć szkół średnich z terenu powiatów kościerskiego i kartuskiego kusiło swoją ofertą przyszłych absolwentów klas gimnazjalnych.

Pokaz fryzjerstwa, malowanie paznokci, poczęstunek, filmiki promocyjne i wiele innych atrakcji czekało na uczniów klas gimnazjalnych w Stężycy. Odbyły się tam targi szkolne, a więc przedstawiciele szkół średnich kusili przyszłych absolwentów swoją ofertą kształcenia i zachęcali do wyboru właśnie ich placówki na kontynuowanie edukacji.

Gminne Targi Edukacyjne "Co po gimnzjum?" odbyły się po raz drogi z inicjatywy pedagoga Anny Lass.

- Wybór szkoły średniej to ważna decyzja dla uczniów. Jeździmy na dni otwarte. Odwiedzenie jednak wszystkich szkół zajmuje zbyt wiele czasu. Pomyślałam więc, że warto zorganizować wydarzenie, na które zaprosimy przedstawicieli szkół, by zaprezentowali swoją ofertę. Mam nadzieję, że te targi pomogą im dokonać odpowiedniego wyboru kierunku kształcenia i szkoły - podkreśla Anna Lass.

W targach wzięło udział dziesięć szkół średnich z powiatów kościerskiego i kartuskiego.

- Każda szkoła miała czas na zaprezentowanie swojej oferty, następnie uczniowie mieli okazję podejść do ich stanowisk, by zdobyć więcej interesujących ich informacji - dodaje Anna Lass.

Targi cieszyły się zainteresowaniem zarówno wśród szkół średnich, jak i gimnazjalistów. A to oznacza, że kolejne targi już za rok.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.