Kościerzyna. Potrącenie na ul. Wojska Polskiego

środa, 21 lutego 2018 r., 13:52
fot. AL

W środowe popołudnie służby interweniowały na ulicy Wojska Polskiego w Kościerzynie, gdzie na przejściu dla pieszych potrącony został mężczyzna. Pieszy najpewniej wszedł pod koła przyczepki, którą ciągnął bus. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło po godzinie 12. na ulicy Wojska Polskiego w pobliżu skrzyżowania z ulicą Gdańską.

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że 46-letni pieszy zamierzał przejćć przez jezdnię. Zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Z niewiadomych przyczyn za VW Transporterem wszedł na jezdnię. Nie zauważył, że bus ciągnął przyczepkę, przez którą został potrącony - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Jak dodaje, pieszy z urazem głowy został przetransportowany do szpitala. Kierujący busem 34-letni mężczyzna był trzeźwy. 46-letni pieszy wydmuchał blisko trzy promile alkoholu.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia kościerska policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.