Wycieczka do Francji - co należy zabrać

wtorek, 20 lutego 2018 r., 13:15
fot. nadesłane

W twoich planach na ten rok pojawiła się wycieczka do Francji? To znakomicie. Francja jest jednym z najciekawszych europejskich krajów, które koniecznie należy odwiedzić i poznać. Jeżeli będzie to twoja pierwsza wycieczka do Francji, na pewno masz całą masę pytań, związanych z tym kierunkiem.

Zapewne zwiedzanie Francji będziesz realizował z pomocą biura podróży. To bardzo dobra decyzja. Dzięki temu wycieczka zostanie zorganizowana kompleksowo i bezpiecznie, zapewniając ci maksymalny poziom zadowolenia. Mimo wszystko, warto jednak się do niej dobrze przygotować. Posiadają niezbędne wyposażenie w plecaku lub walizce, zwiedzanie Francji na pewno będzie przyjemniejsze i mniej męczące. Dokładnie tak. Wycieczki objazdowe to nie wypoczynek na plaży i patrzenie się w słońce. Takie wycieczki to najczęściej wiele godzin dziennie spędzonych na chodzeniu po miastach oraz muzeach. Może to być wyczerpujące, dlatego tak ważne jest zadbanie o kondycję oraz zabranie najważniejszych rzeczy, ułatwiających piesze wędrówki.

Obuwie na wycieczkę po Francji

Niemal każda wycieczka do Francji to zwiedzanie licznych miast, znajdujących się na trasie przejazdu autokaru. W zależności od programu wycieczki, każdego dnia może być do przejścia od kilku do nawet kilkunastu kilometrów. Może to być niemałe wyzwanie dla osób, które mają niewielkie doświadczenie w chodzeniu, a ich praca polega na siedzeniu za biurkiem. Jak zatem do takiej wycieczki należy się przygotować?

Przede wszystkim należy zabrać odpowiednie obuwie. Odpowiednie, czyli wygodne. Lekkie, pozwalające bez trudu spędzić w nim wiele godzin dziennie. Jeśli nie posiadasz takich butów, warto je zakupić, ale z odpowiednim wyprzedzeniem. W świeżo zakupionych butach, które jeszcze nie zdążyły ułożyć się do naszych stóp, nie powinniśmy wyruszać w tak daleki wycieczki. Mogą one spowodować bolesne otarcia. Planując wycieczkę z wyprzedzeniem, miesiąc wcześniej warto zakupić wygodne obuwie, w którym będziemy chodzić na bieżąco, aby się rozchodziło i dopasowało do naszych stóp. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie wiele problemów i bólu w trakcie wyjazdu.

Jaką odzież zabrać na wycieczkę do Francji?

Francja nie należy do krajów, w których moglibyśmy narzekać na upały. Oczywiście są one obecne latem, tak jak w niemal całej Europie. Najlepszy czas na to, aby odbyła się wycieczka do Francji to wiosna i jesień. Wówczas panują bardzo dogodne warunki pogodowe do zwiedzania miast. Nie występują upały utrudniające poruszanie się pieszo, a na ulicach miast nie ma również tylu turystów, co w szczycie sezonu wakacyjnego. Również wtedy wycieczki do Francji są znacznie tańsze, dzięki czemu w naszej kieszeni może pozostać znacząco większa suma gotówki. Spożytkujemy ją na przykład odwiedzając wyśmienite francuskie restauracje, pełne przepysznego jedzenia.

Jeśli chodzi o wybór ubrania, pamiętajmy o tej samej zasadzie, która dotyczy obuwia. Powinny nasze ubrania być wygodne i praktyczne. Należy zabrać ze sobą coś, co będzie nas chroniło zarówno przed niskimi temperaturami, jak i ewentualnymi opadami deszczu. Miejsce na niewielki składany parasol zawsze znajdzie się w bagażu podręcznym. Tak jak znajdzie się również miejsce, aby zabrać ze sobą praktyczną kurtkę przeciwwiatrową i deszczową. Ochroni ona twoje ciało przed zimnymi podmuchami wiatru.

Co jeszcze ze sobą zabrać

Wycieczka do Francji wiąże się również z niemałymi wydatkami, które niestety będziemy musieli ponosić. Dotyczą one zarówno jedzenia, które oczywiście na miejscu należy zakupić, jak również wejściami do trakcji turystycznych. We Francji nie ma problemu z wypłata gotówki z bankomatów, które można znaleźć na niemal każdym roku ulicy. Jeśli jednak nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów z tytułu opłat transakcyjnych i przewalutowań, warto zabrać ze sobą gotówkę w euro. Wypłacając ją w Polsce, możesz liczyć na znacznie lepszy kurs. Jeszcze lepszą, wygodniejszą i bezpieczniejszą formą płatności będzie płatność kartami, bezgotówkowo.

We Francji powszechnie stosowane są zarówno karty VISA i Mastercard. W ich przypadku również będziemy mieć do czynienia z opłatami za przewalutowanie. Aby ich uniknąć, możemy w swoim banku wystąpić o wyrobienie karty walutowej, oczywiście w EURO. Z pozostałych rzeczy, które warto mieć przy sobie warto zabrać powerbank. Urządzenie to jest podręcznym magazynem energii elektrycznej, koniecznej do zasilania telefonów komórkowych oraz aparatów fotograficznych. Pamiętaj, że wycieczka do Francji to wiele godzin dziennie spędzonych w terenie. Nie zawsze będziesz mieć możliwość naładowania swoich urządzeń wprost z sieci elektrycznej. Taki power bank może się okazać niezastąpiony na takie okoliczności. To dzięki niemu będziesz mogła się cieszyć pełną niezależnością, niezależnie od miejsca, w którym będziesz się znajdować. Wybierając power bank, zdecyduj się na taki o jak największej pojemności oraz z możliwością szybkiego ładowania.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.