Pobiegną i wskoczą do jeziora - wielkie święto morsów już w niedzielę!

wtorek, 20 lutego 2018 r., 11:05
fot. archiwum

Już w tę niedzielę miłośnicy morsowania i zdrowego trybu życia zjadą do Garczyna na VII Bieg Morsa. To impreza, która rokrocznie przyciąga kilkuset amatorów tej formy dbania o zdrowie z różnych zakątków Pomorza. Zapisy elektroniczne trwają jedynie do środy. Póki co na liście startowej znajduje się już blisko 400 uczestników.

25 lutego w jeziorze Garczyn po raz siódmy zażyją zdrowej kąpieli morsy z różnych zakątków Kaszub. W ramach imprezy, która odbędzie się na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie zaplanowano Bieg Morsa, Bieg Niedźwiedzia Polarnego oraz Marsz Nordic Walking.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania i marszu Nordic Walking jako jednej z form rekreacji ruchowej, a także promocja morsowania jako zdrowego stylu życia.

Uczestnicy Biegu Morsa będą mieli do pokonania sześciokilometrową trasę. Na miłośników mocnych doznań - prawdziwych twardzieli po raz trzeci zaplanowano Bieg Niedźwiedzia Polarnego. Jego uczestnicy pobiegną tylko w obuwiu, stroju kąpielowym, czapce i rękawiczkach. Długość trasy będzie uzależniona od temperatury.

Jeśli ta będzie niższa niż - 5 st. C dystans wyniesie 2 km, jeśli oscylować będzie między -5 st. a 15 st. C dystans wyniesie 4,4 km, natomiast jeśli temperatura przekroczy 15 stopni Celsjusza, biegacze pokonają 6 km. Na uczestników marszu Nordic Walking czekać będzie dystans 6 km. Tradycyjnie imprezę zwieńczy wspólna kąpiel w jeziorze Garczyn.

Zapisy elektroniczne na Bieg Morsa potrwają do środy do północy. Póki co na liście startowej znajduje się blisko 400 uczestników. Dla wszystkich uczestników biegów i marszu organizatorzy przewidują pamiątkowy medal. Osoby, które wykąpią się podczas oficjalnej kąpieli morsów, również otrzymają pamiątkowe medale.

Organizatorami biegu są Kościerski Klub Morsa Forrest Gump i gmina Kościerzyna przy współpracy z Kaszubskim Klubem Przełajowym i Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie.

Program tegorocznej imprezy:

Zapisy w dniu zawodów od 9. - 12.40
Wykłady edukacyjne o zdrowiu 9. - 11.

12.50 - Otwarcie zawodów oraz przygotowanie do startu
12.55 - Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników
13.00 - Start do Biegu Niedźwiedzi Polarnych (dystans w zależności od temperatury)
13.05 - Start Biegu - dystans około 6 km leśnymi drogami
13.10 - Start Marszu - dystans koło 6 km leśnymi drogami
14.30 - kąpiel w jeziorze Garczyn dla wszystkich chętnych
14.15-15.15 - Wspólne ognisko oraz posiłek regeneracyjny w oczekiwaniu na wyniki
15.15 - Zakończenie zawodów - wręczenie pucharów oraz rozlosowanie nagród

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.