Młodzicy UKS Lipusz w finale wojewódzkiej ligi piłki ręcznej

poniedziałek, 19 lutego 2018 r., 10:47
fot. nadesłane/UKS Lipusz

Wielki sukces odnieśli młodzicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz w wojewódzkiej lidze piłki ręcznej. Wygrywając wszystkie spotkania w ćwierćfinale i ulegając jedynie w jednej rozgrywce w półfinałach, awansowali do finału ligi. O miano najlepszej drużyny ligi powalczą z gdańskimi zespołami.

W sezonie 2017/2018 w lidze wojewódzkiej wystartowało 17 drużyn. UKS Lipusz w ćwierćfinałach spotkał się z klubami z Kartuz, Nowej Karczmy i Czerska. Szczypiorniści z Lipusz dwukrotnie pokonali swoich rywali - UKS Bat Kartuzy (19:10, 22:9), UKS Nowa Karczma (21:11, 20:11), MLKS Borowiak Czersk (20:12, 22:7).

Dzięki zajęciu pierwszego miejsca w grupie ćwierćfinałowej UKS Lipusz awansował do półfinału, gdzie osiem najlepszych zespołów podzielonych zostało na dwie grupy po cztery zespoły.

UKS Lipusz trafił do grupy z MKS Sambor Tczew, GKS Żukowo oraz UKS Szczypiorniak Gdańsk. Gospodarzami dwóch turniejów półfinałowych były zespoły, które wygrały swoją grupę ćwierćfinałową.

7 stycznia w Tczewie i 17 lutego w Lipuszu odbyły się turnieje półfinałowe Wojewódzkiej Ligi w piłce ręcznej młodzików rocznik 2003.

Bardzo dobrze w turniejach zaprezentowali się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego w Lipuszu, którzy po dwóch turniejach zajęli drugie miejsce i awansowali do czołowej czwórki Finału Ligi Wojewódzkiej, gdzie będą rywalizowali o medale z Conradem Gdańsk, UKS Siódemką Osowa Gdańsk oraz Szczypiorniakiem Gdańsk.

Wyniki półfinałowych spotkań:
UKS Lipusz - GKS Żukowo 19:16, 20:13
UKS Lipusz - MKS Sambor Tczew 17:12, 22:10
UKS Lipusz - UKS Szczypiorniak Gdańsk 20:23, 14:15

W fazie finałowej każda z drużyn rozegra pomiędzy sobą dwa mecze (mecz i rewanż), w sumie każdy zespół sześć spotkań. Suma zdobytych punktów ze wszystkich meczów da ostateczną klasyfikację w wojewódzkiej lidze piłki ręcznej w województwie pomorskim.

Skład drużyny UKS Lipusz: Kornel Groszkowski, Dominik Stalka, Robert Pepliński, Kacper Konrad, Jakub Ebertowski, Oskar Orzłowski, Jakub Modrzejewski, Eryk Kiedrowski, Kacper Żywicki, Marek Górski, Bartosz Laska, Jakub Muchowski, Robert Bławat, Oliwier Błaszkowski, Maciej Ebertowski, Jakub Rybakowski

oprac. AL
info. UKS Lipusz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.