Ferie zimowe w gminie Karsin

niedziela, 18 lutego 2018 r., 08:25
fot. nadesłane/UG Karsin

W ubiegłym tygodniu zakończyły się ferie zimowe, czas odpoczynku od zajęć szkolnych. Jak co roku w gminie Karsin przygotowano atrakcyjną ofertę zimowisk dla dzieci, które zostały w domu lub przyjechały wypoczywać na teren Gminy Karsin. Program zajęć był na tyle bogaty, że zarówno dzieci jak i młodzież mogły znaleźć coś dla siebie.

Na inaugurację ferii w Domu Kultury w Osowie odbyła się impreza, podczas której wystąpił iluzjonista oraz zespół muzyczny "5/6" z Akademii Muzycznej w Gdańsku. W trakcie ferii uczestniczyć można było w warsztatach garncarskich, nocy filmowej, nauce tańca nowoczesnego, czy gry na instrumentach muzycznych. Dla aktywnych sportowo przez całe ferie organizowane były zajęcia na salach sportowych w Karsinie i Wielu.

Szkoły oraz Domy Kultury organizowały również wyjazdy na basen do Kościerzyny, Chojnic i Bytowa, na kręgielnię w Chojnicach i do kościerskiego kina. Jak co roku w karsińskim Domu Kultury odbyło się też przedstawienie teatralne. W tym roku artyści z krakowskiego studia teatralnego Art-Re wystawili sztukę "Książę i żebrak". Na tą okazję dla dzieci z całej gminy zorganizowano dowozy autobusami szkolnymi.

Na zakończenie ferii na sali sportowej w Karsinie odbyła się wielka impreza, na której najmłodsi do woli korzystać mogli z dmuchanych zamków, a animatorzy z grupy "Hamak" przygotowali wiele ciekawych zabaw. Po aktywnie spędzonym okresie zimowego wypoczynku dzieci i młodzież z pewnością z wielkim zapałem wróciła do szkolnych obowiązków.

Na organizację zimowisk w bieżącym roku gmina przeznaczyła kwotę 50.000 zł. Poszczególne sołectwa w zależności od liczby mieszkańców otrzymały kwoty: Karsin (Dom Kultury i szkoła) - 15.000 zł, Wiele (Dom Kultury i szkoła) - 11.000 zł, Osowo (Dom Kultury i szkoła) - 5.600 zł, Górki - 3.000 zł, Dąbrowa - 2.800 zł, Wdzydze Tucholskie - 2.600 zł, Bąk - 2.400 zł, Przytarnia i Zamość po 2.000 zł, oraz Cisewie i Borsk po 1.800 zł.

Mogły je według uznania przeznaczyć na organizację zajęć, zakup słodyczy, nagród itp. W Karsinie, Wielu i Osowie organizacją zimowisk zajmowały się Domy Kultury oraz szkoły, natomiast w mniejszych miejscowościach sołtysi z Radami Sołeckimi.

nadesłane/Łukasz Datta/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.