Pędził 102 km/h przez teren zabudowany. Stracił prawo jazdy

piątek, 16 lutego 2018 r., 11:22
fot. archiwum

Zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy zakończyła się przejażdżka przez Dębogóry dla 39-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego. Mężczyzna przez teren zabudowany z ograniczoną prędkością do 40 km/h pędził 102 km/h.

Przekraczanie dozwolonej prędkości to główne zagrożenie zgłaszane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ostatnim czasie z jeżdżącymi z nadmierną prędkością kierowcami postanowili walczyć mieszkańcy Dębogór.

W związku z umieszczeniem tegoż zagrożenia na mapie, kościerscy funkcjonariusze przeprowadzili dodatkowe kontrole prędkości na tymże obszarze. Warto też dodać, że w terenie zabudowanym w miejscowości Dębogóry dodatkowo ograniczona jest prędkość do 40 km/h.

Policjanci niedługo musieli czekać na potwierdzenie zgłoszenia.

- W czwartek około godziny 12. policjanci zatrzymali kierującego Audi A6 39-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego, który jechał z prędkością 102 km/h, a tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.