Jakie imiona najczęściej nadawano w 2017 roku w powiecie kościerskim?

środa, 14 lutego 2018 r., 14:10

Posiadacz imienia Antoni to według "Księgi Imion" człowiek doskonały, wybitny i wspaniały. Julia to kobieta pełna majestatu i wdzięku.To właśnie Antoni i Julia były najczęściej nadawanymi imionami w 2017 roku w Polsce. Sprawdziliśmy, jakie imiona cieszyły się największą popularnością w powiecie kościerskim. Choć większość rodziców zdecydowała się nadać swoim dzieciom imiona zgodne z trendami ogólnopolskimi, to nie brakowało również takich, którym zależało na tym, by ich pociecha wyróżniała się swoim oryginalnym imieniem.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji, w Polsce w 2017 roku, największą popularnością wśród imion dla chłopców cieszył się Antoni. Imię to rodzice wybrali dla swoich synów aż 9.794 razy. Warto dodać, że imię to było też najczęściej nadawanym w 2016 roku. Na drugim miejscu w tym zestawieniu uplasował się Jakub - imię to nadano 9.099 razy, natomiast trzecie miejsce zajmuje Jan z wynikiem 8.546. Czwarte miejsce w 2017 roku należało do Szymona - na to imię zdecydowano się 8.131 razy, natomiast na Franciszka - 6.956 razy. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również kolejno Filip (6.923), Aleksander (6.815), Mikołaj (6.479), Wojciech (6.303) i Kacper (5.913).

Wśród imion dla dziewczynek największą popularnością w kraju w ubiegłym roku cieszyła się Julia - imię to rodzice wybrali dla swoich córeczek aż 9.374 razy. Co ciekawe, Julia zdetronizowała Zuzannę, która z kolei była na pierwszym miejscu rok wcześniej. Tym razem z wynikiem 9.182 uplasowała się na drugim miejscu. Trzecią lokatę w zestawieniu najczęściej nadawanych imion zajmuje Zofia z wynikiem 8.441. Na czwartym miejscu w rankingu popularności uplasowała się Lena - imię to rodzice nadali 8.289 razy, natomiast na Maję zdecydowano się 8.056 razy. W pierwszej dziesiątce znalazły się również Hanna (7.923), Amelia (6.338), Alicja (6.035), Maria (5.408) i Aleksandra (5.352).

Najpopularniejsze i najrzadsze imiona w gminach

Jan, Aleksander, Kacper, Jakub i Antoni - to imiona dla chłopców, które w ubiegłym roku najczęściej rejestrowano w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kościerzynie. Wśród imion dla dziewczynek najpopularniejszymi były Lena, Zuzanna, Zofia, Julia, Maja. Warto dodać, że rok wcześniej największym zainteresowaniem cieszył się Franciszek, do pierwszej piątki wówczas trafili również Antoni, Aleksander, Kacper, Szymon. Wśród dziewczynek natomiast tak jak w roku 2017, najpopularniejsza była Lena. W czołówce znalazły się także Julia, Zofia i Zuzanna, a także Oliwia.

Wśród mieszkańców gminy wiejskiej Kościerzyna największą popularnością w ubiegłym roku cieszyli się Hubert, Nikodem, Jan, Jakub, natomiast wśród dziewczynek Liliana, Antonina, Zuzanna oraz Marcelina. Rok wcześniej, w 2016, czołówkach królowali Lena, Maja i Zofa, a wśród chłopców Franciszek, Antoni i Kacper. Nie brakowało też rodziców, którzy zdecydowali się na bardziej egzotyczne i oryginalne imiona. Wśród chłopców z pewnością wyróżniać się będą Emanuel, Milan, Ariel oraz Gustaw, a wśród dziewczynek Mia, Konstancja, Celestyna i Marianna.

W gminie Karsin wśród dziewczynek w 2017 roku, najbardziej popularnymi imionami były Martyna i Lena, natomiast wśród imion dla chłopców Szymon oraz Michał. W 2016 roku największym powodzeniem cieszyły się wśród chłopców takie imiona jak Ignacy czy Bartosz, natomiast u dziewczynek Karolina, Agata, Lena. Wśród rówieśników z rocznika 2017 wyróżnią się na pewno Klara, Faustyna, Anastazja, Liwia, Aleks, Natan oraz Alan.

Lena, Milena, Kinga, Antonina, Anastazja, Milena, Blanka, Julia, Michalina, Laura, Maja, Gabriela - to imiona, które dla swoich córek wybierali w ubiegłym roku rodzice z gminy Liniewo. Wśród imion nadawanych chłopcom znaleźli się natomiast Nikodem, Franciszek, Marcel, Wojciech , Kajetan, Natan, Alex, Paweł, Jan, Edmund, Michał, Mateusz, Grzegorz oraz Adrian. W 2016 roku najpopularniejszymi imionami tam były Aleksandra i Julia oraz Nikodem i Szymon.

W gminie Lipusz najpopularniejszym imieniem żeńskim w 2017 roku była Zofia, a wśród męskich - Jan i Igor. Pojawiły się również imiona bardziej oryginalne takie jak Milan oraz Inez.

W gminie Nowa Karczma najczęściej nadawanym chłopcom było imię Kacper, a dziewczynkom Wiktoria. Pojawiły się również imiona brzmiące bardziej egzotycznie takie jak Noelia i Milan.

W Dziemianach powtórzyły się imiona Maksymilian i Zuzanna. W 2016 roku największą popularnością cieszyły się Julia, Hanna, wśród chłopców natomiast - Jan i Szymon.

Sporo oryginalnych imion pojawiło się w 2017 roku w Starej Kiszewie. W 2017 roku dziewczynkom nadawano takie imiona jak Oktawia, Bianka, Nela, Ksenia, Pola, Nina, a także Łucja, Klara , Faustyna, chłopcom natomiast m.in. Milan, Alan, Jan, Tymon, Eryk, Bruno, Tobiasz oraz Dorian. W 2016 roku natomiast najczęściej nadawanymi imionami dla chłopców były Hubert, Franciszek, Aleksander i Fabian, dla dziewczynek natomiast - Zofia, Milena, Zuzanna, Nikola.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.