Nieszczelność komina przyczyną pożaru w Lipuszu

środa, 14 lutego 2018 r., 12:31
fot. archiwum

Nieszczelność przewodu kominowego było przyczyną pożaru poddasza w Lipuszu. Straty powstałe wskutek pożaru sięgają 250.000 zł, natomiast wartość uratowanego mienia szacuje się na około 400.000 zł. Działania strażaków trwały nieco ponad osiem godzin.

Policjanci ustalili już wstępnie przyczynę pożaru, do którego doszło we wtorkowy poranek w centrum Lipusza. Ogień w budynku mieszkalnym powstał tam na skutek nieszczelności przewodu kominowego.

Jak podaje kpt. Jacek Szyszka, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie, spaleniu uległ dach oraz strop w części dwukondygnacyjnej budynku, natomiast wskutek akcji gaśniczej zalaniu uległ budynek w obu częściach. Straty wstępnie oszacowano na około 250.000 zł, natomiast wartość uratowanego mienia to około 400.000 zł. Działania strażaków na miejscu zdarzenia trwały nieco ponad osiem godzin.

Przypomnijmy, że zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali przed godziną 9. od pracowników firmy wywożącej opady, którzy zauważyli wydobywające się płomienie z poddasza budynku przy ulicy Wybickiego w Lipuszu. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru, jak i rozebraniu nadpalonych elementów konstrukcji dachu.

W działaniach wzięli udział strażacy z OSP Lipusz, OSP Łubiana, OSP Korne, OSP Dziemiany, OSP Raduń, JRG Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.