Dwa pożary piwnic w Małym Podlesiu i Łubianie

środa, 14 lutego 2018 r., 11:15
fot. archiwum

Aż dwukrotnie podczas nocy z wtorku na środę kościerscy strażacy wyjeżdżali do pożaru. Interweniowali w Małym Podlesiu i Łubianie. W obu przypadkach ogień pojawił się w pomieszczeniach piwnicznych.

Pierwsze zgłoszenie strażacy otrzymali po godzinie 2., a dotyczyło ono pożaru piwnicy budynku mieszkalnego w Małym Podlesiu. Na miejsce skierowano cztery zastępy, w tym dwa z JRG Kościerzyna i dwa z OSP Wielki Klincz.

Jak informuje kpt. Jacek Szyszka, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie, niespełna godzinę później strażacy interweniowali w Łubianie, gdzie także ogień pojawił się w pomieszczeniu piwnicznym.

W tym przypadku także spaleniu uległ składowany w pomieszczeniu opał oraz okopcona została instalacja elektryczna. W działaniach uczestniczyli strażacy z JRG Kościerzyna oraz OSP Łubiana i OSP Korne.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.