Dodatki w męskiej garderoby - przegląd zima 2018

wtorek, 13 lutego 2018 r., 13:39
fot. nadesłane

Zrobiliśmy krótki przegląd zimowych bestsellerów - być może znajdziecie tutaj pomysł na własną zimową stylówkę na aktualny sezon.

Choć jak powszechnie wiadomo wygląd to nie wszystko, mężczyznę z klasą musi w pewnym stopniu wyróżniać wyjątkowy strój. Odpowiedni dobór dodatków, zwłaszcza w okresie zimowym, nie jest tak łatwy, jakim wydaje się w pierwszej chwili. Męska garderoba i obuwie z górnej półki prezentują się jeszcze lepiej wówczas, gdy stanowią komplet z eleganckimi rękawiczkami, stylową męską czapką, szalem lub skórzaną teczką. Zrobiliśmy krótki przegląd zimowych bestsellerów - być może znajdziecie tutaj pomysł na własną zimową stylówkę na aktualny sezon.

Zacznijmy od szali i rękawic. Tutaj, bez naszego zaskoczenia, dominują szale z grubego materiału, z wyraźną fakturą. Do płaszczy elegancki, długi szal, wiązany zarówno na zewnątrz, jak i chowany pod spód, dobrze jest kupić w kolorach uniwersalnych: czerni, popielu, graficie lub ciemnym brązie. Mamy wówczas pewność, że zawsze dobrze skomponuje się on z resztą dodatków. Bardziej sportowy i uliczny styl prezentują kominy. Pasują zarówno do bardziej wizytowych kreacji, jak i do prostych, męskich kurtek. Ich luźny fason pozwala na większą swobodę w doborze kolorów - tutaj, w zależności od upodobań możemy wybierać w pełnej palecie, im bardziej oryginalnie, tym lepiej wyróżni się nasz komin i odetnie od przytłaczających, ciemnych deseni.

W grupie rękawic ciężko o bardzo wyrafinowane pozycje. Prym wiodą zdecydowanie rękawice męskie skórzane - czarne, z miękką, ciepłą podszewką. Naszą uwagę przykuła specjalna odmiana rękawic samochodowych, które są tak uszyte, aby dopasować się do męskiej dłoni i do minimum ograniczyć wygodę w prowadzeniu pojazdu. Dla amatorów zimowych zabaw polecamy rękawice z dodatkiem materiału nieprzemakalnego, specjalnie ocieplane przy koniuszkach palców, które najbardziej narażone są na odczuwanie niskiej mrozu.

W okresie dotkliwych wiatrów, opadów śniegu i przykrych mrozów dobrze jest zaopatrzyć się w ciepłą czapkę. Kluczowa jest przymiarka - nie każdy fason czapki jest dobrze dobrany do owalu męskiej twarzy. Dla nas zdecydowanie najbardziej ciekawie prezentują się czapki uszatki. Posiadają przyjemne, niegryzące dla głowy poszycie, a dodatek w postaci ochrony dla uszu nie jest pretensjonalny czy śmieszny, a zwyczajnie funkcjonalny. Przykrycie ucha zwiększa optycznie głowę, co czasami wydaje się dodatkowym plusem, gdy mowa o czapkach naciąganych. Nasza rada - nie przesadzajmy z wyborem koloru zimowej czapki. Jaskrawe, charakterystyczne desenie są w tym sezonie wyparte przez ciemne, klasyczne barwy.

Dla wszystkich mężczyzn, którzy nie przepadają za zimowym nakryciem głowy, lub chcących chronić stylizację włosów przed spotkaniami biznesowymi czy towarzyskimi, polecamy zakup parasolki. Jest to dodatek, który nie ochroni przed dotkliwym mrozem, ale daje możliwość osłony przed opadami śniegu i/lub wiatrem. Niewielki parasol można bez przeszkód schować w chroniącym od wilgoci pokrowcu i przechowywać w teczce lub głębszej kieszeni płaszcza. Wszyscy członkowie redakcji zgodnie twierdzą, że jesienią i zimą mały parasol w schowku samochodu jest dodatkiem, bez którego ciężko się obejść.

Ciekawe zimowe kreacje dla eleganckiego i stylowego mężczyzny znajdziecie na Gentle-man.pl - To tutaj zaczyna się moda męska :)

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.