Aktywne ferie w Starej Kiszewie

wtorek, 13 lutego 2018 r., 13:26
fot. nadesłane/GOKSiR Stara Kiszewa

Od 5 do 9 lutego w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie odbyły się "Aktywne Ferie" zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Starej Kiszewie oraz parafię pw. św Marcina w Starej Kiszewie. Podczas tygodnia ferii organizatorzy przygotowali szeroki wachlarz zajęć i atrakcji zarówno sportowych jak i artystycznych. Dzieci i młodzież mogły brać udział w różnych zajęciach.

W poniedziałek odbył się Gminny Turniej Szachowy w trzech kategoriach wiekowych. W poszczególnych kategoriach kolejne miejsca zdobyły następujące osoby:

Klasy I - III:
I miejsce - Cyprian Biesaga
II miejsce - Marcin Narloch
III miejsce - Nikodem Thiel

Klasy IV - VII
I miejsce - Jan Mazur
II miejsce - Kamil Orlikowski
III miejsce - Bartosz Murawski

Gimnazjum
I miejsce - Jakub Galant
II miejsce - Wiktor Turzyński
III miejsce - Karol Kurszewski

Ponadto odbyły się Otwarte Mistrzostwa Parafii w Piłkę Nożną Halową, w której rywalizowało 14 drużyn piłkarskich. W poszczególnych kategoriach kolejne miejsca zdobyły drużyny:

Klasy I - IV:
I miejsce - FC Wierzyca
II miejsce - FC Grzejnik
III miejsce - FC Mistrzowie

Klasy V - VII:
I miejsce - FC Krawężnik
II miejsce - Passat Janusz
III miejsce - FC Po Nalewce

Gimnazjum i Szkoły Średnie:
I miejsce - Transfutsal
II miejsce - Alkoholicy z 13 ulicy
III miejsce - Drink Team
IV miejsce - Ornung Kacze Łby
V miejsce - Czarni
VI miejsce - Taka tam Drużyna
VII miejsce - Patolowe Miśki
VIII miejsce - Puchacze

We wtorek miały miejsce zajęcia rekreacyjne dla dzieci i młodzieży - Taniec Nowoczesny oraz zajęcia ZUMBA z MN Studio, a także kreatywne warsztaty Tworzenia Mydełek podczas których każde dziecko stworzyło po 2 unikatowe mydełka. Dla miłośników rywalizacji sportowej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Parafii w Tenisie Stołowym, w których udział wzieło 19 tenisistów i tenisistek. W poszczególnych kategoriach kolejne miejsca zdobyli:

Kategoria żeńska:
I miejsce - Łangowska Klaudia
II miejsce - Klaman Angelika
III miejsce - Gibas Joanna

Kategoria męska:
I miejsce - Pałubicki Krystian
II miejsce - Niemczyk Piotr
III miejsce - Ostrowski Jakub
IV miejsce - Szweda Sławomir

Kolejne miejsca zajęli: Engler Karol, Bruniecki Eryk, Stencel Michał, Goldszmit Przemysław, Olichwier Zbigniew, Wolski Błażej, Wałdoch Kamil, Świadek Dariusz, Lewańczyk Andrzej, Borys Paweł, Wutrych Dariusz, Dobosz Stefan

W środę odbyły się Warsztaty Carvingowe pt. "Podróż na owocową wyspę" z Panią Bogumiłą Rogowską oraz Otwarte Mistrzostwa Parafii w Siatkówkę w których rywalizowało 7 drużyn siatkarskich. W poszczególnych kategoriach kolejne miejsca zdobyły drużyny:

Kategoria żeńska:
I miejsce - Kiszewianki
II miejsce - Gibusie
III miejsce - Drżące Ananasy

Kategoria męska:
I miejsce - Pump Squad
II miejsce - El Matadore
III miejsce - Bajeczny Skład
IV miejsce - Diagram

W czwartek miał miejsce Turniej FIFA 18. Była to nie lada gratka dla miłośników e-sportu. W turnieju wzięło udział 32 zawodników z których została wyłoniona najlepsza trójka:

I miejsce - Jakub Ostrowski
II miejsce - Przemysław Borkowicz
III miejsce - Oskar Ciepliński

W piątek odbył się Gminny Konkurs Gimnastyczny do którego zgłosiło się 10 dziewczynek. Uczestniczki wykazały się nieprzeciętnymi umiejętnościami, które w szczególności zaprezentowały w układzie "wolnym". Ostatecznie lista laureatów przedstawiła się następująco:

I miejsce - Edyta Szwichtenberg
II miejsce - Nadia Piekarska
II miejsce - Oliwia Kowalczyk
Wyróżnienie otrzymała Natalia Łangowska i Kinga Jaszewska

Następnie rozpoczęły się Warsztaty Łucznictwa Sportowego podczas których uczestnicy zostali zapoznani z historią łuku i łucznictwa, budową i zasadami działania łuku, strzelaniem do celu itp. Celem warsztatów było przekazanie umiejętności, która tak jak jazda na rowerze, zostaje na całe życie.

Na zakończenie Aktywnych Ferii zorganizowano Animacje dla dzieci z Firmą Fabryka Imprezy podczas których najmłodsi uczestnicy mogli zmierzyć się w wyścigach worków, zagrać w kalambury zatańczyć bajkowe Disco i spędzić miło czas.

Podsumowując - w ciągu pięciu dni w Aktywnych Ferii łącznie wzięło udział ponad 400 uczestników z gminy Stara Kiszewa oraz gości (pojawiły się osoby z Kartuz, Kościerzyny, Tczewa i nie tylko).

nadesłane/GOKSiR Stara Kiszewa

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.