Kościerzyna. Budynek socjalny gotowy do zamieszkania

wtorek, 13 lutego 2018 r., 12:25
fot. nadesłane/UM Kościerzyna

24 mieszkania, w tym cztery dwupokojowe i 20 jednopokojowych liczy nowy budynek socjalny w Kościerzynie. Miasto odebrało już inwestycję, a pierwsi mieszkańcy otrzymają klucze do mieszkań na przełomie lutego i marca.

- Budynek socjalny przy ul. Gajowej został odebrany i uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Zweryfikowana jest wstępna lista mieszkańców, którzy proszeni są o uzupełnienie danych. Na przełomie lutego i marca pierwsi mieszkańcy dostaną propozycję zamieszkania w tym budynku - mówi Michał Majewski, burmistrz Kościerzyny.

Budynek składa się z 24 mieszkań, w tym czterech dwupokojowych oraz 20 kawalerek. Mieszkania zostaną przekazane w standardzie gotowym do zamieszkania tj. mają wykończone podłogi, wstawione drzwi wewnętrzne, łazienki wyposażone w umywalkę, toaletę i kabinę prysznicową oraz kuchnie wyposażone w zlewozmywak i czteropalnikową kuchenkę z piekarnikiem.

Koszt budowy budynku socjalnego to nieco ponad 2 mln zł, w tym około 120.000 zł wydatkowano na zagospodarowanie terenu wokół obiektu, budowę parkingu i ogrodzenia.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.