Lipusz. Pożar poddasza w centrum wsi

wtorek, 13 lutego 2018 r., 11:56
fot. AL

Osiem zastępów straży pożarnej walczy z pożarem, do którego doszło we wtorkowe przedpołudnie przy ulicy Wybickiego w Lipuszu. Ogniem objęte było poddasze budynku. Po dogaszeniu pożaru, strażacy przystąpią do rozbiórki konstrukcji dachu.

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali przed godziną 9. od pracowników firmy wywożącej opady, którzy zauważyli wydobywające się płomienie z poddasza budynku przy ulicy Wybickiego w Lipuszu.

- Na miejsce od razu zadysponowano sześć zastępów. Po przybyciu na miejsce okazało się, że całe poddasze objęte jest ogniem. W pierwszym etapie działań gaśniczych wprowadziliśmy do wewnątrz strażaków. Po kilkudziesięciu minutach musieliśmy ich wycofać, gdyż w budynku znajdowały się drewniane stropy i przebywanie w środków strażaków było niebezpieczne - mówi bryg. Tomasz Klinkosz, Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie.

Jak dodaje, w pożarze nikt nie ucierpiał. Parter budynku był zamieszkały. Rodzinę oraz jej dobytek ewakuowano. Zostanie im zapewnione lokum.

Działania strażaków potrwają jeszcze parę godzin. Po dogaszeniu pożaru, strażacy przystąpią do rozbiórki konstrukcji dachu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.