Nastoletni radni dla małych pacjentów kościerskiego szpitala

wtorek, 13 lutego 2018 r., 09:13
fot. nadesłane/Jacek Konkol

Liczne zabawy, malowanie twarzy, kalambury, karaoke i wiele innych atrakcji czekało na małych pacjentów kościerskiego szpitala. W piątek czas wolny postanowili im bowiem zorganizować radni Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna.

Ferie to czas wypoczynku, ale też dobrej zabawy i korzystania z zimowych atrakcji. Nie wszyscy jednak mogli oddać się zimowemu szaleństwu na stokach, lodowisku, czy po prostu lepiąc bałwana. Tym, którzy ferie zmuszeni byli spędzić w kościerskim szpitalu, rozrywkę postanowili zapewnić radni Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna.

- Ostatnio, jako rada miasta zorganizowaliśmy zabawy dla dzieci, które spędzają ferie w szpitalu. Myślę że takie imprezy i organizowane akcje są niesamowicie potrzebne, w taki sposób możemy pokazać naszą chęć pomocy i przede wszystkim dajemy innym powody do szczęścia czy oderwania się od tej, nie koniecznie miłej, szpitalnej rutyny - mówi Marcelina Stupieńko, sekretarz Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna.

Warto dodać, że to kontynuacja idei, która zrodziła się w ubiegłym roku.

- Rok temu zorganizowaliśmy identyczną akcję dla pacjentów oddziału dziecięcego. Uśmiech to jedna z niewielu rzeczy na świecie, która się mnoży, gdy ją się dzieli. Po zadowoleniu uczestników, widać, że warto dalej organizować podobne akcje, niosąc radość innym ludziom - mówi Jacek Konkol,Opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.