Jubileuszowe Medale im. Matki Teresy z Kalkuty w rękach laureatów

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 15:01
fot. AL

Fundacja Wspólnoty Burego Misia im. Bogdana Jańskiego, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kościerzynie, Lions Klub Kościerzyna, Krystyna Dominiczak oraz Elżbieta Żelichowska - to laureaci Jubileuszowych Medali im. Matki Teresy z Kalkuty. Ponadto podczas 15. edycji konkursu wręczono również wyróżnienia i podziękowania osobom i instytucjom, które na przestrzeni minionych lat wspierały inicjatywy na rzecz osób niepełnosprawnych.

Idea uhonorowania wszystkich tych, którzy pomagają osobom niepełnosprawnym narodziła się w Kościerzynie już 15 lat temu. Od tego czasu, co roku, przyznawane są Medale im. Matki Teresy z Kalkuty. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bo jubileuszowa, dlatego też specjalne medale, wyróżnienia i podziękowania trafiły do osób, które na przestrzeni minionych lat zasłużyły się na rzecz osób niepełnosprawnych.

- Po raz 15. spotykamy się w powiecie kościerskim, w Sercu Kaszub na uroczystości wręczenia Medali im. Matki Teresy z Kalkuty, niezwykle cennej inicjatywie mającej na celu uhonorowanie osób zaangażowanych w niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa. Pierwsza edycja tegoż wydarzenia odbyła się w 2004 roku, a pomysłodawcą tego przedsięwzięcia była Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych - mówiła starosta kościerski Alicja Żurawska.

Przez 14 edycji wręczono łącznie 68 medali, sześć medali specjalnych, 10 wyróżnień i 10 dyplomów uznania.

- Mimo upływu lat nie upłynęła uniwersalność głównego celu konkursu - wsparcie rozwoju inicjatyw na rzecz osób niepełnosprawnych poprzez uhonorowanie osób fizycznych, instytucji, organizacji pozarządowych, których działalność w tym zakresie w danym roku była najbardziej wyróżniająca się. Nie bez powodu wręczenie medali odbywa się w Światowy Dzień Chorego. Dzień ten bowiem powinien pobudzać nas do głębokiej refleksji i zachęcać do podejmowania kolejnych inicjatyw służących ludziom chorym, czy niepełnosprawnym - podkreślała starosta Żurawska.

W tym roku przyznano pięć medali jubileuszowych, 12 wyróżnień jubileuszowych, dyplom uznania oraz sześć podziękowań.

Nagrodzeni i wyróżnieni - XV edycja Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty:

Medale Jubileuszowe:
1. Fundacja Wspólnoty Burego Misia im. Bogdana Jańskiego
2. Warsztat Terapii Zajęciowej w Kościerzynie
3. Lions Klub Kościerzyna
4. Krystyna Dominiczak
5. Elżbieta Żelichowska

Wyróżnienia Jubileuszowe:
1. Nadleśnictwo Kościerzyna
2. Piekarnia Cukiernia B&J Jarzębińscy
3. Hurtownia Paliw Kazimierz Maszk
4. Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" z Karsina
5. Zakłady Porcelany Stołowej "Lubiana" S.A.
6. Gdańska Fundacja Dobroczynności
7. Marek Pinczyn
8. Jadwiga Zwara
9. Jan Chmara
10. Leszek Słomiński
11. Ks. Marian Szczepiński
12. Adam Sosnowski

Dyplom Uznania Starosty Kościerskiego:
Bożena i Mirosław Ugowscy

Podziękowania Jubileuszowe:
1. Oddział Pomorski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
2. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
3. Kuria Diecezji Pelplińskiej
4. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
5. Dom Pomocy Społecznej w Cisewiu
6. Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Kościerzynie

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.