Olpuch. Renault wjechało pod ciężarówkę

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 14:04
fot. AL

Kierująca renault śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala po tym, jak kierowany przez nią pojazd zderzył się z ciężarowym DAF-em. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe południe na skrzyżowaniu w Olpuchu.

Zgłoszenie o wypadku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał po godzinie 12.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca Renault Megane 35-letnia kobieta wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusiła pierwszeństwo na ciężarówce, wjeżdżając wprost pod DAF-a, którym kierował 44-letni mężczyzna - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Jak dodaje, kierujący byli trzeźwi. Kobieta śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Stara Kiszewa, JRG Kościerzyna, zespół ratownictwa medycznego oraz załoga LPR.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i zachowanie ostrożności, szczególnie podczas włączania się do ruchu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.